Kolm Eesti tüdrukut Viljandi Tennis Europe’il veerandfinaalis

– Tennis Europe turniir Viljandis / Foto: Facebook

Viljandis jätkuval Tennis Europe`i U12 2. kategooria turniiril lõppesid teisipäeval alagrupimängud. Kaheksa parema sekka mängisid end kolm Eesti tüdrukut: Stefanija Variksoo, Elizabeth Averjanov ning Nora Olivia Adamson. Eesti poisid alagrupist edasi ei pääsenud.

Tüdrukute turniiri C-alagrupis alistas Adamson kõik vastased veenva ülekaaluga, loovutades kolmes matšis vastastele kokku vaid viis geimi. Ka F-alagrupis oli Variksoo kõigis kolmes kohtumises oma vastastest selgelt üle, vaid Averjanov pidi rohkem vaeva nägema. D – alagrupi võitja otsustas Eesti mängijate omavaheline kohtumine, kus Averjanov oli tasavägise kohtumise järel napilt parem Liisa Marii Põhjalast 6:7 (4), 6:0, 10:4.

Kolmapäeval on kavas veerandfinaalid. Averjanov kothub Iisraeli piiga Daniel Baranesiga ning Variksoo ja Adamson lähevad kokku omavahel.

Eesti poistest sai alagrupis kaks võitu Otto Herman Pikk, kel õnnestus alistada ka välisriigi esindaja. Dominykas Juodvirsis Leedust alistus Eesti noormängijale 3:6, 3:6. Välismängijast sai alagrupis jagu ka Hans Henrik Leesik, kes kõvas grupis alistus küll tugevale soomlasele Kaius Ketolale ja Läti mängijale Artis Airele, kuid võitis leedulast Vilius Vaskyst 6:3, 7:6 (6).

Kui ilm lubab, siis tehakse kolmapäeval algust ka paarismängudega.