fbpx
Close

Australian Openi loos polnud eestlannadele armuline

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Merco Cupil / Foto: Karl Toomsoo

Eesti aja järgi kell 7 hommikul algas Australian Openi loosimine, mis kindlasti ei rõõmustanud Anett Kontaveiti (21) ja polnud kuigi soodne ka Kaia Kanepile.

Kontaveidil tuleb kohtuda mängijaga, kes on talle valmistanud juba korduvalt peavalu – muidugi valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitš! Maailma edetabelis on Sasnovitš küll alles 90. kohal, aga oma üliriskeeriva stiili poolest on ta olnud seni Kontaveidile ebamugav. Sasnovitš juhib omavahelistes mängudes 5:4 ning ainult 2018. ja 2019. aasta mänge arvestades 4:1. Nad on kohtunud ka Australian Openil, see juhtus 2019. aasta turniiri 2. ringis ja siis võitis valgevenelanna 6:3, 6:3. Aga tollal ei olnud vastaste edetabelikoha erinevus nii suur – Anett oli 20. ja Sasnovitš 31.

Kui Anett saaks Sasnovitšist jagu, peaks järgmine vastane olema lihtsam – kas Kristyna Pliškova (Tšehhi, 70.) või Heather Watson (Suurbritannia, 58.). Asetatud mängijatest on Anettiga samas tabeliosas Petra Martic (Horvaatia, 16), keda Eesti esireket viimati võitis. Aga 1/8 finaalis võiks oodata kohtumine maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia).

Kanepi kohtub avaringis Anastasija Sevastovaga (Läti, WTA 54.), keda ta Tallinnas Merko Cupil võitis. Aga halb on see, et võidu korral on Kaia järgmine vastane tõenäoliselt tiitlikaitsja Sofia Kenin (USA, 4). Anett ja Kaia mängivad samas tabelipooles, aga omavahel ei saa enne poolfinaali kohtuda.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top