fbpx
Close

EELVAADE|Pärast kaht mängu soosikuna on Kaia Kanepi Petra Martici vastu autsaider

Petra Martic pärast Karolina Pliškova alistamist. / Foto: Reuters/Scanpix

Seitsmendat korda suure slämmi veerandfinaali pürgiv Kaia Kanepi peab pühapäeval lisaks ohtlikule vastasele arvestama ka Pariisi kevadsuve kohta erakordse kuumusega, mis pigem on soodne Petra Marticile (Horvaatia, 31).

Võib-olla me alahindame Kaia füüsilist vormi, kui peame 30-kraadist temperatuuri kogenud mängija jaoks raskendavaks teguriks, aga seekord tuleb kohtuda ka vastasega, keda peetakse soosikuks. Kihlveokontorite panustest räägime loo lõpus, aga enne tutvustame põgusalt 28-aastast Marticit, kellega Kanepi varem kohtunud polegi.

2009. aastal mängiti Tallinnas mälestusväärne FedCupi esiliiga turniir, mis lõppes sellega, kui Kaia Kanepi alistas tollal maailma 13. reketi Viktoria Azarenka ja viis Eesti võiduga Valgevene üle Maailmaliiga lävele – üleminekumängu kaudu sinna ka pääseti. Kuid mitme hilisema kuulsuse (Tallinnas mängisid ka Caroline Wozniacki ja Agnieszka Radwanska) kõrval osales siin Horvaatia teise reketina ka Martic, kes kohe avapäeva esimeses matšis alistas kolmes setis Maret Ani. Eesti võitis siiski Horvaatiat 2:1 ja läks oma teed, aga vähemalt selle eelvaate autor kuulis Marticist siis esimest korda.

Juba samal aastal (2009) kerkis Martic maailma esisajasse ning jätkas suhteliselt stabiilselt. WTA turniire ta ei võitnud (mängis vaid 2012 Kuala Lumpuris finaalis), suurel slämmil langes enamasti 1.-2. ringis, aga 2012 jõudis just Pariisis 1/8 finaali. Korraks tõusis Martic ka TOP 50 sekka, kuid 2013. aastast alates langes sealt viieks aastaks välja, vahepeal (2015-2017) käis ära ka maailma teises sajas ja siis veelgi madalamal, kui jäi seljavigastuse tõttu kümneks kuuks profituurilt eemale.

Martici naasmine TOP 50 sekka algas 2017. aasta kevadel WTA edetabeli 662. kohalt. Algul võitis ta 50 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiri Itaalias, siis aga jõudis järjest 1/8 finaali nii Pariisis kui ka Wimbledonis, mille kvalifikatsiooni ta pääses tänu vigastuseelsele rankingule (otse põhiturniirile pääsuks polnud see piisav). Nii võitis Martic Pariisis ja Londonis tegelikult kuus mängu (3 kvali + 3 põhitabelis). Roland Garrosis olid alistatute seas näiteks Madison Keys (tollal WTA 13.) ja Anastasija Sevastova (19.). Tänavu on nii Martic, Keys kui ka Sevastova korraga 1/8 finaalis.

Pärast Wimbledoni oli Martic uuesti esisajas, kuid 50 sekka naasmine võttis veel aega, see sai teoks 2018. aasta märtsis pärast veerandfinaali jõudmist Indian Wellsis. Eelmisel aastal oli Martic juba arvestatava tasemega mängija, sest lisaks heale tulemusele Indian Wellsis mängis ta Bukaresti WTA 250 turniiri finaalis ja võitis Chicagos WTA Challengeri (125 000 USD).

Martic lõpetas eelmise aasta 32. kohal, siis langes pärast Indian Wellsi punktide mahaarvutamist napilt TOP 50 seast välja, aga tõusis karjääri kõrgeimale kohale (28.) pärast aprillikuist võitu Istanbulis. Seega alles 28-aastaselt teenis Martic oma esimese WTA tiitli. Suure slämmi 1/8 finaalis mängib ta homme viiendat korda. Siin loos olid mainitud kolm esimest, aga neljas tuli 2018 Australian Openil.

Aga võib-olla need Martici viimase paari aasta saavutused ei loegi nii palju, kui tema mäng tänavusel Roland Garrosi turniiril. Maailma teise reketi Karolina Pliškova alistamine 6:3, 6:3 on muidugi omaette lugu, aga 6:1, 6:2 Ons Jabeuri ja 6:2, 6:1 Kristina Mladenovici vastu on ka märkimisväärsed tulemused.

Martic on enam-vähem sama pikk (181 cm) kui Kanepi, aga kiitsakam. Kindlasti eestlannaga võrreldes mitte nii agressiivne, aga piisavalt terav. Eelkõige on ta siiski suurepärane kontramängija – kaitses visa, aga oskab ka rasketest olukordades pikalt tagasi lüüa. Pliškoval jäi tema vastu kannatust väheks, et rünnak lõpule viia – kas seda jätkub Kaial?

Ennustaja Peep: Martic on soosik, aga Kaiale tasub panustada

Kihlveokontorid on umbes 70-75% kindlad Martici võidus, näiteks ennustusportaal Paf hindab horvaaditari võiduvõimalusi koefitsiendiga 1,38, samal ajal on Kanepi koefitsient 3,0. Keskmine koefitsient erinevates kihlveokontorites ongi vastavalt 1,4 ja 3. Vaadake Pafi tennisepanuseid siit.

Küsime seekord üle pika aja nõu ennustaja Peebult, kuigi eelmistel kordadel ta Anett Kontaveidi tulemusi kuigi hästi pihta ei pannud. “Nojah, panna Kaia peale 10 eurot ja saada 30 tagasi on üpris ahvatlev. Isiklikult arvan, et Martic on seekord soosikuks pandud asja eest, eriti veel kuumus annab talle rohkem võimalusi. Kuid naiste tennist ennustada on ülimalt raske. Ma pole küll täpselt arvutanud, aga usun, et vähemalt kolmandik WTA ja slämmiturniiride matše on tänavu lõppenud kihlveokontorite autsaideri võiduga. Seepärast ütleksin, et panna väike raha Kaia võidule on ikkagi targem, kui proovida suuremat panust Marticile, sest väikse panusega talle ei võida ju suurt midagi,” arutles Peep.

scroll to top