fbpx
Close

Petra Marticist sai Anett Kontaveidi teine võimalik vastane

Petra Martic. / Foto: Reuters/Scanpix

Pühapäeva õhtul selgus, et Anett Kontaveit (5) kohtub Rooma WTA Masters 1000 turniiri 2. ringis Karolina Muchova (Tšehhi, WTA 67.) või Petra Marticiga (Horvaatia, WTA 58.).

Martic pääses edasi kvalifikatsioonist ja loositi Muchova vastu. Miks maailma edetabelis üheksa kohta tagapool paiknev Muchova pääses otse põhiturniirile, aga Martic mitte, selle põhjus peitub Muchova vigastuseelse rankingu kasutamises, mis on reeglitega lubatud teatud perioodi vältel.

Nii Muchova kui ka Martic on parimal ajal kuulunud TOP20 sekka, aga kui tšehhitari languse põhjuseks on olnud vigastus, siis Martic on TOP50 seast välja langenud kesise mängu tõttu. Martic püsib 58. kohal suures osas tänu eelmise aasta Rooma turniiri poolfinaali punktidele, aga need lähevad nüüd maha. Pärast seda langes Martic pea kõigil turniiridel välja 1. või 2. ringis, erand oli vaid tänavune Indian Wellsi turniir, kus ta jõudis veerandfinaali.

Martic ja Muchova kohtuvad homme 3. väljaku teises mängus. Seega on võimalik, et võitja mäng Anettiga peetakse teisipäeval. Kuigi paljudes kohtades on info, et Martic juhib Kontaveidi vastu 1:0, pole see tõsi – Anett sai Horvaatia tennisistilt revanši 2020. aasta augustis Palermo turniiri poolfinaalis ja tegelik seis on 1:1. Muchova vastu on Anett teatavasti taga 0:2.

scroll to top