fbpx
Close

Rooma WTA turniiri finaalis kohtuvad Pliškova ja Swiatek

Iga Swiatek Roomas. / Foto: EPA/Scanpix

Rohkete üllatuskaotustega alanud ja seejärel paari kahetsusväärse vigastusega jätkunud Rooma WTA turniiril ei jõudnud maailma esikaheksast keegi finaali, aga ometi kohtuvad pühapäevases lõppkohtumises kaks juba suure saavutuseni jõudnud mängijat.

Karolina Pliškova (Tšehhi, 9) on endine maailma esireket ja slämmiturniiri finalist, aga Iga Swiatek (Poola, 15) mullune Prantsusmaa lahtiste tšempion. Huvitav on ka fakt, et omavahel pole nad varem kohtunud, aga eks 19-aastane Swiatek ongi ju tipus kaasa löönud ainult kaks hooaega.

Reedese vihma tõttu pidi poolatar laupäeval väljakule tulema kaheks kohtumiseks, aga õnneks mängis ta ainult neli setti, mis on vaid ühe võrra rohkem, kui täna kulutas Pliškova. Ennelõunases mängus alistas Swiatek Rooma turniiri kahekordse võitja (2017 ja 2018) Elina Svitolina (Ukraina, 5) 6:2, 7:5. Ärevaks ei läinud – teises setis jõudis Svitolina küll seisult 2:4 viigini 4:4, aga kuna esimesena servis Swiatek, oli poolataril mäng kontrolli all ja ta murdis otsustavalt seisul 6:5.

Õhtupoolikul endast kaks aastat (sünniaasta põhjal kolm) noorema Cori Gauffi (USA) vastu andis Swiatek avasetis samuti 4:2 edu käest, aga kuna esimesena servis ameeriklanna, siis ta juhtis 5:4 ja 6:5 ning mõlemas geimis oli poolatar oma pallingul 15:30 taga. Aga settpallini Gauff ei jõudnud ja tie-break’i lahendas Swiatek veenvalt – edu 6:1 ja võit 7:3. Teises setis oli Swiatek juba 5:1 ees, kui kaotas oma pallingu, aga üks oli veel varuks ja nii tuli võit 7:6, 6:3.

Gauff lõi küll 7 ässa (Swiatek 1), aga esimese servi õnnestumisprotsent oli ameeriklannal madal – ainult 47%. Kuid palju parem polnud ka Swiateki 53%. Selliste numbrite juures on isegi hea, et ainult viis pallingugeimi kaotati (Gauff 3 ja Swiatek 2).

Kui Svitolina oli Roomas kaks korda triumfeerinud, algas Pliškova valitsusaeg. Ta võitis turniiri aastal 2019, seejärel kaotas finaalis Simona Halepile (Rumeenia) ja nüüd jõudis kolmandat korda järjest finaali. Pliškova alistas täna Petra Martici (Horvaatia) 6:1, 3:6, 6:2. Kaheksa ässa kõrval tegi Pliškova 9 topeltviga ja ta kaotas kolm servigeimi, aga ise murdis vastase kuuel korral.

Finaali mõistes on Pliškova ikka tunduvalt kogenum, tal on kirjas 16 turniirivõitu ja Swiatekil ainult kaks. Aga tšehhitaril puudub endiselt nii kaalukas esikoht kui Swiatekil.

Maailma edetabelis tõuseks Swiatek turniirivõidu korral esmakordselt esikümnesse. Juba praegu on ta karjääri parimal 12. kohal, aga 10. koht paistab. Pliškova möödus juba Serena Williamsist (USA) ja on maailma kaheksas reket, kuid rohkem ta tõusta ei saaks isegi finaali võitmise korral.

scroll to top