fbpx
Close

EELVAADE | Ära hõiska enne õhtut, kui mängid Anastassia Pavljutšenkovaga

Anastassia Pavljutšenkova Dubai avaringi mängu ajal. / Foto: Zumapress/Scanpix

Viis nädalat pärast mängu Adelaide’i turniiri avaringis kohtub Anett Kontaveit Dubais uuesti venelanna Anastassia Pavljutšenkovaga.

Muutunud pole seegi, et Pavljutšenkova asus maailma edetabelis 31. kohal enne eelmist omavahelist kohtumist ja asub samal kohal ka nüüd. Anett on viie nädala jooksul viis kohta tõusnud.

Ometi läks neil Australian Openil sarnaselt – nii Kontaveit kui ka Pavljutšenkova jõudsid veerandfinaali. Nad oleksid saanud kohtuda omavahel poolfinaalis, aga mõlemad kaotasid. Ent venelanna jõudis Austraalias täpselt sama kaugele ka 2019. aastal. Seetõttu tema punkte juurde ei saanud, aga Anett sai. Siit see lähtubki, et üks seisab edetabelis paigal, teine mitte.

Enne Adelaide’i mängu kirjutas Tennisnet eelvaate, mida saate lugeda siit. Omakorda on selles eelvaates viide veel varasemale, kui Kontaveit ja Pavljutšenkova kohtusid mullu aprillis Stuttgardi turniiril. Seega kümne kuu jooksul mängivad nad omavahel kolmandat korda.

Kuigi nendes eelvaadetes on Pavljutšenkova kohta kõik vajalik kirjas, kordame üldjoontes üle tähtsama. Esiteks, Pavljutšenkova oli üliedukas juuniorina. Ta on 21. sajandil ainus naismängija, kes võitnud kolm juunioride slämmiturniiri. Enne teda sai sellega 1990ndatel hakkama Martina Hingis. Kõik kolm esikohta teenis Pavljutšenkova enne 16. sünnipäeva ja oli noorteklassis edukam kui enam-vähem samal ajal esile kerkinud Viktoria Azarenka, Agnieszka Radwanska ja Caroline Wozniacki. Muide, neist kahega Pavljutšenkova ka noorte slämmi finaalis kohtus: võitis Wozniackit 2006. aasta Australian Openi noorteturniiril ja kaotas Radwanskale samal aastal Roland Garrosis.

Edasi läks aga nii, et ülejäänud kolm tõusid tippu (Radwanska kohta võiks öelda, et peaaegu tippu), aga Pavljutšenkova mitte. Pärast tänavust Australian Openit võib 28-aastast venelannat võrrelda Kaia Kanepiga – mõlemal kuus slämmiturniiri veerandfinaali, parim edetabelikoht Pavljutšenkoval 13. ja Kaial 15. Ainult et WTA turniire (12) on Pavljutšenkova võitnud kolm korda rohkem. Siiski pole tema saavutused päris need, mida temalt noorteklassi lõpus võinuks oodata.

Pavljutšenkova on üsna äraarvamatu mängija. Vahel tundub, et ta ei hooli üldse tulemusest ja lööb, kuhu juhtub. Nii mängis ta Anetti vastu mullu aprillis Stuttgardis. Aga Pavljutšenkova löök võib olla väga valus. Ja seda näitas ta Eesti esireketi vastu Adelaide’is. Venelanna võib isegi ühe mängu kestel olla äärmiselt ebastabiilne ja kuigi tema eilset kohtumist Belinda Benciciga pole küll oma silmaga näinud, annab tulemusest 1:6, 6:1, 6:1 järeldada, et nii võis oli ka Dubai avaringis.

Nii on ehk täna õhtul kella 18.30-19 paiku algava mängu peamine küsimus: millist Pavljutšenkovat me näeme? Tõsi, Anett ei hiilga ka just stabiilsusega, aga tema mäng teatud perioodi lõikes on märgatavalt ühtlasem. Aastal 2020 on Anett olnud pigem stabiilne. Ta on pidanud pooleteise kuu jooksul kaks kehvemat mängu, aga need mõlemad võitnud – Australian Openil Sara Sorribes Tormo ja Tallinnas Fed Cupil kreeklanna Despina Papamichaili vastu. Sel aastal on Anett vaid korra kaotanud endast edetabelis tagapool asunud mängijale ning see oligi Pavljutšenkova. Ülejäänud kaks kaotust sai ta esikümne tennisistidelt, aga Anett on ka ise kaht esikümne mängijat sel aastal võita jõudnud.

Spordiennustaja Peep: sisetunne ütleb, et Anett võidab

Kihlveokontorite panused kahele mängijale on üpris võrdsed, kuid need on viimaste tundide jooksul muutunud. Kui eile õhtul oli kerge soosik (koefitsiendid 1,87 ja 1,93) veel Pavljutšenkova, siis nüüd on Anetti võidule ilmselt panustatud rohkem ja sellega tema võidule koefitsient näiteks ennustusportaalis Paf 1,81 ja venelanna võidule 2,00. Aga see on siiski üsna lähedal 50-50-le.

Üle pika aja võttis Tennisnet ühendust spordiennustaja Peebuga, kes kohe hakkas kurtma, kuidas tal naiste tennise ennustamine hästi ei lähe. “Ma arvasin ju Austraalias, et kolm setti tuleb Anetti mängus Bencici ja Halepiga, aga mõlemad läksid täiesti ühte auku – kord võidu ja siis kaotusega. Täna peaks olema tegu justkui võrdse mänguga, aga ometi on Anetti ja Pavljutšenkova kaks viimast kohtumist lõppenud üsna identse skooriga 6:3, 6:2 ja 6:2, 6:4 ning võitjad on olnud erinevad! Ei saa ju siit midagi järeldada!”

Lisame siis, et üldseis on Anetti kasuks 3:2, aga kõvakattel peetud kohtumistes on ta 1:2 taga. “Anett tundus olevat Dubai turniiri avaringis väga kindel. Ma ilmselt panustan tema võidule. Midagi selget pole, aga sisetunne ütleb, et seekord tuleb võit,” avaldas Peep lõpuks oma arvamuse.

Tennisnet pani kahe mängija eelmise eelvaate pealkirjaks “Sobiv vastane? Liiga vara veel hõisata…” Eks nii oligi. Praegu enam ei saa Pavljutšenkovat pidada sobivaks vastaseks ning vastavalt sellele panime ka tänasele loole pealkirja. Aga küllap on Anett teinud eelmisest mängust teatud järeldused. Või on seda teinud tema treener Nigel Sears. Loodame!

scroll to top