fbpx
Close

Venemaa tennist jäi Melbourne’is esindama Daniil Medvedev üksi

Marin Cilic lülitas välja Andrei Rublevi. / Foto: EPA/Scanpix

Australian Openi kolmas ring tegi kõige suurema “puhastustöö” Venemaa ridades, kes peaks Billie Jean King Cupi ja Davis Cupi tulemuste põhjal olema maailma parim tenniseriik. Paraku esindab Venemaad kaheksańdikfinaalides vaid Daniil Medvedev (2), ent tema on ka suur favoriit tiitlile.

Reedel oli üllatus Aslan Karatsevi (15) kaotus, aga täna Venemaa jaoks vist suurema šokina Andrei Rublevi (5) allajäämine Marin Cilicile (Horvaatia, 27) 5:7, 6:7, 6:3, 3:6. Kuid Rublevi mäng on alates sügisest olnud haavatav, ta on saanud kaotusi ka nõrgematelt mängijatelt kui 2014. aasta US Openi tšempion Cilic. Venemaa teist reketit ei vedanud alt lihtvead, vaid Cilic lihttsalt ründas edukamalt. Horvaat tegi 55 äralööki Rublevi 38 vastu, nende seas ässad 24:17. Mõlemad jäid plussi, sest lihtvigu tegi Cilic 41 ja Rublev 31, mis annab tunnistust kvaliteetsest mängust.

Medvedev muidugi ei lasknud ennast üllatada Botic van de Zandschulpil (Holland, ATP 57.), kes mullusel US Openil võitis ainsana tema vastu seti. Seekord olid aga Medvedevi võidunumbrid 6:4, 6:4, 6:2. Kuid samas võivad venelased öelda, et kuigi edasi pääses vaid üks mees, esindavad rahvust veel Alexander Zverev (Saksamaa, 3), Denis Shapovalov (Kanada, 14) ja ema kaudu ka Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4).

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus huvitas Eesti tennisesõpru kindlasti, kuidas läheb Clara Tausonil (Taani), kes lülitas välja Anett Kontaveidi. Kuid Tauson ei olnud täna kaugeltki nii kindel kui üleeile ja andis käest 6:4, 3:1 edu, ehkki omakorda esimeses setis oli ta ise tulnud välja 1:4 kaotusseisust Danielle Collinsi (USA, 27) vastu. Otsustavas setis päästis Tauson seisul 4:5 kolma matšpalli, aga kaotas ikkagi 6:4, 4:6, 5:7. Kõige kujukam on servi näitajate erinevus, sest seda lööki ju vastase tase ei mõjuta. Kuid Tauson ei teinud Anetti vastu ühtki topeltviga, täna aga neli ning tema esimese servi õnnestumisprotsent langes 59lt 51-le.

Ainus üllatus oli vast Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 10) kaotus Sorana Cirsteale (Rumeenia) 3:6, 6:2, 2:6, teise venelanna Darja Kasatkina (25) allajäämist Iga Swiatekile (Poola, 7) võis eeldada. Swiatek võitis 6:2, 6:3 ja peaks olema nüüd alumise tabelipoole peafavoriit, sest teisena asetatud Arina Sabalenka (2) on mänginud ebastabiilselt. Kolmes matšis on ta kaotanud esimese seti ja teinud palju topeltvigu, aga alati raskest seisust välja tulnud. Täna alistas Sabalenka Marketa Vondroušova (Tšehhi, 31) 4:6, 6:3, 6:1.

Muide, ka naiste üksikmängu kaheksandikfinaalis jätkab Venemaa tennisistide väljalangemisest hoolimata üks venelanna – USA mängija Amanda Anisimova.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top