fbpx
Close

EELVAADE | Sobiv vastane!? Liiga vara veel hõisata

Anastassia Pavljutšenkova Stuttgardis, kus ta Anett Kontaveidile kaotas. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit kohtub eeloleval ööl kell 2.30 algavas mängus Adelaide’i turniiri avaringis venelanna Anastassia Pavljutšenkovaga.

Adelaide’i aeg on mõnevõrra omapärane, sest see on Brisbane’ist pool tundi ees, aga Sydney ja Melbourne’i ajast pool tundi taga. Eestiga on ajavahe 8,5 tundi, kohaliku kella aja tuleb Anett platsile kell 11 2. väljaku avamatšis. Maailma edetabelis on öised vastased üsna kõrvuti, Anett 26. ja Pavljutšenkova 29. kohal, kuid homme avaldatavas edetabelis nad pisut langevad – vastavalt 29. ja 31. kohale.

Kuna Kontaveit ja Pavljutšenkova kohtusid mullu aprillikuus Stuttgardi turniiril, siis oleme ühe eelvaate nende mängust juba kirjutanud – lugege siit! Kui siiski lühidalt seda vana lugu ümber jutustada, siis Pavljutšenkova näol on tegemist väga eduka noorteklassi mängijaga (kolm juunioride slämmivõitu!), kes küll täiskasvanute seas “ära ei kadunud”, aga esikümnesse pole siiski kunagi jõudnud ja suure tõenäosusega ei jõuagi, sest juulis 29-aastaseks saav mängija on TOP25 hulgast väljas langenud – 2010-2018 lõpetas Pavljutšenkova iga hooaja 25 parema seas.

Nüüd aga vaatame, mida siis venelanna tegi pärast Stuttgardi turniiri. Suvel oli lugu temaga väga halb. Pärast kaotust Anettile teises ringis langes Pavljutšenkova järgmisel viiel turniiril alati välja esimeses ringis, kaasa arvatud Roland Garrosis ja Wimbledonis. Venelanna sai lüüa isegi maailma 100. (Mandy Minella) ja 105. reketilt (Christina McHale). Ent alates septembrist mängis Pavljutšenkova hästi ja ta jõudis kahel Premier-turniiril finaali – Tokyos ja Moskvas. Alistatute seas olid ka Kiki Bertens ja Angelique Kerber. Ja need punktid kogus ta perioodil, mil Anett haiguse tõttu turniiridel ei mänginud. Seepärast vahe kahe homse rivaali vahel kahaneski minimaalseks.

Kuid omavaheliste mängude põhjal tuleks Anetti pidada soosikuks. Esimest korda kohtusid nad 2015. aasta US Openil, mil Pavljutšenkova oli asetatud 31na ja Anett esisajast väljas, mistõttu pidanuks venelanna olema selge favoriit. Aga Kontaveit võitis kahe setis. Seejärel Eesti esireket ka kaotas korra Pavljutšenkovale (2017 Indian Wells), ent on seejärel teda kaks korda võitnud Stuttgardis, kus aga mängitakse saviliival. Nii et päris rõõmsalt me hõisata ei tohiks, et Anettile sattus seekord sobiv vastane.

Spordiennustaja Peep: pakuks ehk jälle Anetti 2:1 võitu

Aga nagu teame, on ennustamises meist targemad kihlveokontorid ja nende seas ennustusportaal Paf, kes pakub tänaõhtuse seisuga Anetti võidukoefitsiendiks 1,54 ja Pavljutšenkovale 2,48. Protsentide keeles on Kontaveidi võiduvõimalused 60-65 ringis.

Spordiennustaja Peep oli viimati täpne, sest ta ütles enne Kontaveidi ja Bertensi kohtumist, et teeb panuse kolmesetilisele mängule, kuid pisut pelgab, et Eesti tennisist siiski napilt kaotab. Täpselt nii läkski. “Nojah, ma lähtusin põhiliselt Bertensi ja Kontaveidi eelmiste mängude tulemustest, kuid alati nii panust ei võida. Et kui üks võidab kaks korda järjest kolmes setis, siis kolmandat korda ka!? Seekord läks täppi, kuid ainult varasemate matšide põhjal ennustada ei saa,” selgitas Peep. “Praegu ütleks sama loogika, et Anett võidab kahes setis, aga sellele on panus 2,35, kuid 2:1 võidule 4,20. Nii oleks mõistlik panna natuke suurem summa lihtsalt Anetti võidule ja väiksem summa 2:1 võidule. Kui mõlemad panused lähevad täide, on kasu eriti suur, aga kui ta võidab 2:0, jääksin ka napilt plussi.”

Eesti tennisesõbrad tahaksid muidugi vähem pabistada ja pigem meeldiks neile 2:0 võit. Aga vahel on põneva mängu võitmise järel emotsioonid isegi ehedamad… Hoiame pöialt!

scroll to top