Vladimir Ivanov ja Daniil Glinka veerandfinaalis! (täiendatud!)

– Eesti meister Vladimir Ivanov / Foto: Igor Pissarev

Vladimir Ivanov teenis 32-aastaselt ühe oma karjääri parematest võitudest, kui alistas Aktjubinski 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril 21-aastase maailma 329. reketi Yunseong Chungi (Lõuna-Korea, 2) 3:6, 6:2, 7:6.

Esimeses setis oli Ivanov oma pallinguga hädas ja kaotas kolm servigeimi. Ühe korra murdis ta ka vastase pallingu ja nii ei tulnud kaotus väga suur. Ent teises setis toimus kohe murrang, kui Ivanov asus 4:0 juhtima ja hoidis siis edu.

Põnevaim oli otsustav sett. Nähti teatud analoogiat Anett Kontaveidi ja Anastassis Pavljutšenkova eilse mänguga Dubais, kus avasetis asus venelanna murdega ette 1:0 ja 4:3, aga Anett murdis kohe tagasi. Täna Aktjubinskis oli Ivanov just Pavljutšenkova rollis, sest Chung murdis samal viisil tema pallingu kohe tagasi. Aga seti lõpp oli teistsugune – nüüd kopeeris Ivanov juba oma kaasmaalannat ja võitis tie-breaki 7:3.

Nii Ivanov kui ka Chung lõid 7 ässa, aga topeltvigu tegi eestlane 3, korealane 5. Esimese servi protsent (57) oli Ivanovil rahuldav, aga Chungil lausa kehv (44%). Võib-olla just sel põhjusel õnnestus Ivanovil selles mängus viis korda murda vastase serv. Kusjuures murdepalle realiseerisid mõlemad üsna kindlalt: Ivanov 7st 5 ja Chung 8st 5. Esimeselt pallingult võitis Ivanov 72 ja Chung 76% punktidest, aga siin peituski just see iva, et teenitud punktide arv oli Ivanovil märksa suurem (39 vs 25), sest ta sai ju esimesi pallinguid märksa rohkem sisse!

Chung oli juunioride klassis päris tugev mängija, ta kerkis parimal hetkel ITF-i noorte edetabeli kolmandaks. 2016. aastal jõudis ta Australian Openi juunioride turniiril poolfinaali – samal turniiril oli Kenneth Raisma pääsenud veerandfinaali, kuid maailma edetabelis oli tollane Eesti parim noor siiski Chungist pisut tagapool. Roland Garrosis mängis Chung juunioride turniiri paarismängu finaalis.

Veerandfinaalis siiski Ivanovil kergemaks ei lähe, sest ta kohtub ATP 535. reketi Vladislav Manafoviga (Ukraina), kes on karjääri jooksul võitnud kaheksa ITF-i turniiri, nende seas Paf Openi 2018. aastal Tartus. Tõsi, ka Ivanovil on ette näidata seitse tiitlit, aga neist viimane 2016. aastal just Kasahstanis, mis on Vovale ka selle poolest edukas riik, et seal võitis ta 2011. aastal ka oma esimese ITF-i tiitli.

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Kahju, et Ivanovi supervõidu varju jäi seekord Daniil Glinka saavutus, aga pääs Sharm el Sheikhi 15-tuhandelise turniiri veerandfinaali on ka 19-aastase mängija poolt kõva sõna. ATP edetabelis 1023. kohal asuv Glinka võitis 7:6, 6:0 hindu Aryan Goveasi, kes asub rankingus 861. kohal.

Glinka oli selles kohtumises oma pallingul sedavõrd kindel, et vastasel polnud murdepalligi. Ärev hetk tekkis esimese seti lõpul, kui Glinkal oli seisul 6:5 kasutada vastase servil kolm settpalli, aga hindu suutis need päästa. Õnneks oli Eesti tennisist tie-break’is rahu ise ja võitis 7:1. Teine sett kestis vaid 21 minutit. Võib uskuda, et pärast tänast edu kerkib Glinka maailma edetabelis 1000 parema sekka. Glinka järgmine vastane Robin Stanek (Tšehhi) asub ATP edetabelis 682. kohal, ent avaringis võitis Eesti mängija juba veel kõvemat meest (ATP 576.).

Kuid Eesti meeste eneseületused polnud sellega veel läbi. Paarismängus suutsid Ivanov ja Maksim Ratnjuk (Venemaa) alistada esimesena asetatud Arjun Kadhe (India) ja Deniss Jevsejevi (Ukraina) 6:4, 7:6 ja jõudsid poolfinaali! Seal on Ivanovi ja Ratnjuki vastasteks seesama Chung, keda Eesti mängija täna alistas, ja Jurabek Karimov (Usbekistan).