Dominic Thiem võitis oma esimese Masters-turniiri

Dominic Thiem pärast Indian Wellsi turniiri võitmist. / Foto: AP/Scanpix

Austerlane Dominic Thiem, keda kaua aega on peetud oma põlvkonna andekaimaks tennisistiks, jõudis lõpuks oma esimese suure tiitlini, kui alistas ööl vastu esmaspäeva Indian Wellsi turniiri finaalis Roger Federeri 3:6, 6:3, 7:5.

Thiem, kes oli enne turniiri maailma edetabeli kaheksas, kuid turniiril asetatud seitsmendana, tõusis nüüd rankingus neljandaks, mis kordab tema senist kõrgeimat edetabelikohta. Federer aga langes finaali kaotusega maailma edetabelis neljandalt kohalt viiendaks.

Austerlane oli seni edukam liivaväljakutel, sest oma eelmisest 11 ATP tuurniirivõidust saavutas ta sellel kattel kaheksa, ka slämmiturniiridest oli tema parim Prantsusmaa lahtised, kus ta jõudis 2016 ja 2017 poolfinaali ning mullu finaali. Oma esimest Masters-taseme tiitlit jahtis Thiem samuti saviliival, kuid kaotas Madridi finaalis kahel viimasel hooajal. Kui tänavu palkas Thiem oma treeneriks kunagise maailma 9. reketi ja Ateena (2004) olümpiavõitja Nicolas Massu (Tšiili), tuli esimene suur tiitel hoopis kõvakattel.

“Olin terve mängu tsoonis,” ütles Thiem. “Kuid algul tuli mul kohaneda Rogeri mänguga, esimeses setis ta tegutses imeliselt. Mitte ühegi eelmise vastasega polnud mul siin turniiril nii raske. Iga murdepalli, iga punkti pärast tuli võidelda ning ka viimane geim, kus servisin matši võiduks, oli ülimalt võitluslik.” Thiem lisas, et enne turniiri poleks ta võitu uskunud, sest hooaja alguse mänguvorm logises igast kandist.

Federer oleks võinud avada oma tiitlivõitude teise saja, sest alles mõni nädal tagasi ta jõudis Dubais 100. ATP turniirivõiduni. Kuid kõigi aegade edukaim tennisist tunnistas, et pole kuigivõrd pettunud. “Mulle tundub, et mängisin seekord hästi, aga kohtusin täna kellegagi, kes oli suurepärases hoos ja kes tähtsatel hetkedel mängis minust paremini,” ütles Federer.

Šveitslane asus kohtumist 3:0 juhtima ning kuigi Thiem sai avasetis murde tagasi, suutis Federer kohe uuesti vastase pallingu murda. Teises setis õnnestuus Thiemil murre seisul 2:1 ja ainult see geim otsustaski. Kolmandas setis oli Federeril üks murdepall pikaks veninud geimis seisul 4:3. Kui aga Thiem servigeimi päästis, kasutas ta ise ära ainsa šansi seisul 5:5. Enam-vähem sama oli juhtunud ka teises setis, kus vahetult enne murret pidi Thiem kaks murdepalli päästma.