fbpx
Close

Danielle Collins katkestas Kaia Kanepi võidutee Charlestoni turniiril

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaht head mängu järjest ei suutnud Kaia Kanepi kahjuks mängida ja pidi Charlestoni turniiri 1/8 finaalis 6:7, 1:6 alla vanduma Danielle Collinsile (USA, 11).

Kui võrrelda eilse mänguga belglanna Elise Mertensi vastu, põhjustas Collins tagajoonelt siiski Kanepile rohkem peavalu. Mertens tegutses stabiilselt, aga tal puudus (vähemalt eile) kindel äralöök, Collins kasutas aga tekkinud šansid enamasti ära.

Esimene sett oli üsna heitlik – kes sattus ohtlikku seisu, tõstis vähemalt mingiks ajaks oma taset ja asus ise juhtima. Nii murdis Kaia esimesena vastase pallingu, aga leidis end peagi 2:4 kaotusseisust. Järgnes ilus seeria, eriti just tõrjegeimides ning Kanepi juhtis 5:4. Aga just nüüd suutis Collins murda servi ja asus 6:5 juhtima. Õnneks leidis Kaia õigel ajal üles esimese servi, mille õnnestumisprotsent oli vahepeal langenud 40 kanti. Ta võitis oma pallingu veenvalt ja tie-break oli põneva esimese seti õiglane lahendus. Paraku oli Collins siin palju kindlam ja võitis 7:1.

Teiseks setiks Kanepil enam jaksu (või tahtmist) ei jätkunud. Nüüd hakkasid tulema sarnased lihtvead nagu eilses mängus Mertensi vastu esimeses setis, mille Kaia kaotas 0:6. Kui avasetis olid lihtvead pigem pisut ebaõnnestunud või natuke riskeeriva ründelöögi tulemus, siis teises setis eksis Kanepi ülimalt kergetel löökidel. Nii setti võita ei saa ja tuleb ka tunnistada, et Collins servis teises setis oluliselt kindlamalt kui esimeses, mil mõlemad said kirja kolm murret.

Kanepi lõi lõpuks kolm ässa ja tegi kaks topeltviga, esimese pallingu õnnestumisprotsent oli 51. Vastasega võrreldes oli suurim mahajäämus teise pallingu punktides, mida Collins võitis 50 ja Kanepi 31%. Kui Mertensi vastu oli Kaia murdepallide päästmisel väga hea, siis nüüd võitis Collins 11st murdepallist 6, aga Kanepi 11st 3.

Charlestonist teenitud 55 WTA punkti on siiski Kanepile väga vajalikud, sest nüüd peaks olema kindel, et ta pääseb Roland Garrosis ja Wimbledonis otse põhiturniirile.

scroll to top