fbpx
Close

Carla Suarez Navarrol avastati pahaloomuline kasvaja

Carla Suarez Navarro. / Foto: Sipapress/Scanpix

Kurb uudis saabus Hispaaniast, sest selle riigi omaaegne esireket Carla Suarez Navarro on haigestunud Hodgkini lümfoomi, mis on üks lümfisüsteemi pahaloomulise kasvaja vorm.

Suarez Navarro teatas haigusest Instagrami kaudu ja ütles, et alustab pooleaastast keemiaravi kuuri. Tennisist loodab peatselt näha oma sõpru ja võistluskaaslasi ning tema optimism püsib. Ravi õnnestumine selle haiguse juures on täiesti reaalne, aga palju oleneb, millisesse staadiumi lümfoom on jõudnud.

“Kannatlikkus ja eneseusk on aidanud mind kogu karjääri jooksul. Seekord ei ole aga tegemist kerge vastasega. Pean andma endast parima,” kirjutas Suarez Navarro, kes ülehomme saab 32-aastaseks.

Suarez Navarro on mänginud ka Tallinnas, kui Hispaania kohtus siin 2011. aastal Eestiga Fed Cupi Maailmaliiga mängus. Hispaanlanna on Eesti tennisesõpradele meelde jäänud ka 2018. aasta Australian Openilt, kus ta järjest alistas Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi. Kui Kanepi võitis 2012. aastal Estorili turniiri, alistas ta finaalis just Suarez Navarro. Oma karjääri parimal hetkel (veebruar 2016) asus Suarez Navarro maailma edetabelis kuuendal kohal. Praegu on Suarez Navarro WTA edetabelis 71.

scroll to top