fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveidil ei seisa ees lihtne ülesanne

– Carla Suarez Navarro / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Täna kell 18:00 oma teise ringi mängu pidav Anett Kontaveidil ei seisa ees sugugi lihtne ülesanne. Vastu tuleb kogenud 30-aastane Carla Suarez Navarro (Hispaania).

Momendil maailmas 26. positsioonil olev Carla Suarez Navarro on Kontaveidile tuttav vastane. Eelkõige vast 2018. aasta Austraalia lahtiste neljanda ringi tasavägine matš tuleb paljudele meelde, kus Kontaveit oli võidule väga lähedal. Toona osutusid Suarez Navarro võidunumbriteks 4:6 6:4 8:6. Tõsi, tänavusel Brisbane turniiril võttis Kontaveit kindla revanši 6:0 6:3. Kaheksa aastat tagasi kohtuti Tallinnas Fed Cupi raames samuti. Siis võitis Suarez Navarro 6:2 6:2, aga Kontaveit oli veel juunioride klassi mängija. Kõik senised kohtumised on peetud kõva kattega väljakutel, analoogselt Toronto turniirile.

Carla Suarez Navarro kuulus 2016. aastal ka maailma TOP 10 sekka (parimal juhul 6. reket). See on eesmärk, mille poole pürgib ka Anett Kontaveit, kelle kõrgeim positsioon seni olnud 14.

Suarez Navarro kontos on seitse veerandfinaalkohta Suure slämmi turniiridel üksikmängus (3 x Austraalia lahtised, 2 x Prantsusmaa lahtised, 2 x USA lahtised) ja üks poolfinaalikoht paarismängus. WTA turniirivõite üksikmängus on tal kirjas kaks.

Olgu lisatud, et Suarez Navarroga on koguni üheksal korral kohtunud ka Kaia Kanepi. Kanepi juhib võitudega 5:4.

Vahetult enne Toronto turniiri, jõudis hispaanlanna San Joses veerandfinaali, kus kaotas kolmesetise lahingu Aryna Sabalenkale (Valgevene) 6.3 2:2 4:6. Teel sinna võitis ta Magda Linette’i (Poola) ja paarismängu spetsi Bethanie Mattek-Sandsi (USA). Toronto turniiri avaringis lülitas Suarez Navarro üsna veenvalt konkurentsist Venus Williamsi 6:2 6:4.

Oluline oleks ära märkida, et sel aastal on Suarez Navarro kaotanud kõik senised seitse matši maailma TOP 20 hulka kuuluva tennisisti vastu.

Suarez Navarro on mingis mõttes ettearvamatu vastane. Heal päeval peab tema nurka surumiseks pikki pallivahetusi pidama ja olema kannatlik. Tagakäsi, mida ta lööb ühe käega, on esmamuljele vastupidiselt palju ohtlikum. Hispaanlanna mängule tuleb kusagil piir peale, see on ka üks põhjuseid miks tal ikkagi puuduvad “suured” võidud. Kontaveit peab igal juhul oma mängutempo peale suruma ja olema valmis vastase ootamatute nähvatustega (näiteks tagakäe lühike kross). Kindel on see, et kogemusele toetudes, püüab hispaanlanna raskes seisus midagi muuta, seega näiteks kindlalt võidetud avasett ei tähenda, et mäng jätkub sama võtmes. Määravaks saabki vast see, kelle mängujoonis hakkab prevaleerima.

Kihlveokontorid annavad enne matši väikeses eelise Anett Kontaveidile. Spordiennustaja Peebu arvates on samuti kerge favoriit Eesti tennisisist ja ta võidab tänase mängu kahes setis. Ennustaja Peebu argumendid: “Anett Kontaveit on praegu väga näljane heade võitude järele, võitluslik võit Maria Šarapova üle lisab kindlasti eneseusku ning aeg on küps oma potentsiaal maksma panna. Carla Suarez Navarro lootused saavad rajaneda suurelt jaolt Eesti tennisisti võimalikule ebakindlusele ja närvilisusele. Mänguliselt pole hispaanlanna piisavalt võimas ja tema mängutempo pole iseenesest Kontaveidile ohtlik.”

Paf.com kõik panused leiad siit.

scroll to top