Närvipinge jäi seekord ära: Kaia Kanepi võitis kindlalt ja kiirelt

Kaia Kanepi mullusel US Openil. / Foto: AFP/Scanpix

Vaid tund ja 8 minutit kulus Kaia Kanepil, et alistada US Openi avaringis Katerina Siniakova (Tšehhi) 6:1, 6:2.

Pealkirjas öeldu tähendab seda, et kui esmaspäeval pidid Eesti tennisefännid peaaegu lõpuni pöidlaid peos hoidma ja Anett Kontaveidile kaasa elama, siis Kaia tegi asjad kiiresti selgeks ja vaevalt kellelgi tekkis sellist tunnet, et see mäng võib põnevaks minna, rääkimata sellest, et Kaia võiks kaotada.

Esimestest löökidest peale näitas Kaia oma ründemängu võimsust, aga tõele au andes: eks vastane lubas ka seda teha. Mõnes geimis jäi mulje, et Siniakova näol on teisel pool võrku tegemist Kaia treeningupartneriga, kelle ülesanne on palli siia-sinna liigutada, et kaaslane saaks proovida ründelööke erinevatelt pooltelt ja asenditest ning erineva tempo pealt. Ja kui vahel see “treeningupartner” ka ise midagi üritas, põrkus ta ikkagi Kaia kindluse vastu – initsiatiivi käest eestlanna lihtsalt ei andnud. Võib uskuda, et kui Kaia poleks aeg-ajalt eduseisus geime lihtvigade arvel pikendanud ja mõne neist ka ära andnud, lõppenuks kohtumine veel veerand tunni võrra kiiremini.

Statistiliselt on teisipäevase mängu, mis Eesti aja järgi tegelikult kolmapäeva öösel toimus, kõige fenomenaalsemad numbrid äralöögid Kaia kasuks 26:3. Kanepi surve oli nii tugev, et Siniakoval õnnestus vaid kolmel korral punktilöök sooritada! Lihtvead jäid sealjuures viiki 21:21, mis on Kaia poolt vaadatuna ka hea näitaja, sest kui üks mängija sooritab umbes 90% kohtumise ründelöökidest, siis lihtvigade võrdsus pole halb.

Ässasid lõi Kaia 5 ja vastane mitte ühtki, mõlema esimese servi õnnestumisprotsent oli 67. Aga kui Kanepi võitis esimeselt pallingult 70, siis Siniakova ainult 33% punktidest. Oma servil teenis tšehhitas üldse vaid ühe geimi. Ja nagu näeme, jäi Kaial veel parandamise varu, sest murdepallide realiseerimine 14st 6 näitabki, et võita saanuks veel kiiremini.

Teises ringis saab näha, mida suudab Kanepi maailma 31. reketi Ons Jabeuri (Tuneesia, 27) vastu. Selles mängus peaks võitlus initsiatiivi eest käima juba tõsiselt ja siis saame paremini teada, kas Kaia on tõesti sellises imelises hoos nagu avaringi mängu põhjal tundus.