Anett Kontaveit pääses prognoositust kergemini

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

WTA Premier 5 turniiril Torontos kindlustas Anett Kontaveit (WTA 19.) endale koha 3. ringis ehk 16 tugevama hulgas.

Teises ringis oli Anett Kontaveidi vastaseks kogenud hispaanlanna Carla Suarez Navarro (WTA 26.). Esimene sett oli algusest peale mõlema mängija poolt üsna rabe. Alustuseks suutis Kontaveit imekombel oma servi hoida (tegi seal kolm topeltviga ja vastasel oli neli murdepalli!). Kuigi asus ta seejärel 2:0 juhtima oli kümne minuti pärast seis hoopis 3:2 hispaanlanna kasuks. Teiselt murdepallilt õnnestus eestlannal seis tasakaalustada.

Kui tablool olid numbrid 5:4 teenis Kontaveit kaks settpalli, kuid ei realiseerinud neid. Ohu moment oli järgmises geimis. Kontaveit küll dikteeris sündmusi, ent leidis end järsku vastase murdepallilt. Õnneks pääses meie tennisist vaid ehmatusega ning tegi ise seda, mida vastane ei suutnud seti viimases geimis. Seega sett Kontaveidile 7:5.

Mõlemad mängijad olid hädas punkti võitmisega teiselt servilt (Navarrol 32%, Kontaveidil vaid 22%).Kontaveit oli tõrjetel siiski teravam ja see andis talle väikese eelise. Muu statistika: ässad Kontaveit 1 – Suarez Navarro 2, topeltvead 6 – 1, esimese servi õnnestumise % 63 – 57, esimeselt servilt võidetud punktid 71 – 68, murdepallide realiseerimine 3/8 – 2/7.

Kohe peale seti lõppu kutsus Suarez Navarro platsile füsioterapeudi ja näis, et teda vaevas mingit laadi seljavigastus. Teist korda vajas hispaanlanna abi seisul 2:1 Kontaveidile. Ei läinudki kaua aega kui vastane tuli meie tennisistile võrku vastu ning surus kätt. Kogu matšivõit Kontaveidile tulemusega 7:5 3:1 loobumine.

Anett Kontaveidi kolmanda ringi vastane on Karolina Pliskova (Tšehhimaa), kes võitis Alison Risket (USA) kolmes setis 6:4 6:7(4) 6:2.