fbpx
Close

Anett Kontaveit alustas hooaega kindla võiduga

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit ei andnud Brisbane’i turniiri avaringis mingit võimalust Carla Suarez Navarrole (Hispaania) ja alistas talle lõppeva aasta jaanuaris suurt tuska teinud vastase kindlalt 6:0, 6:3.

Esimeses setis oli Suarez Navarro ülimalt ebakindel ja Anett ei pidanudki kuigivõrd vaeva nägema, et nulliga võita. Ründavale stiilile vaatamata tegi Anetti isegi vähem lihtvigu kui Suarez Navarro (vastavalt 6 ja 11), sest hispaanlanna eksis juba enne, kui asi üldse teravaks läks.

Kuid teises setis suutis Suarez Navarro pisut vastupanu korraldada. Õnneks oli Anett seti lõpus otsustavatel hetkedel oma pallingul väga kindel ja ei andnud seetõttu vastasele šanssi. Kindlasti on see väga hea näitaja, et maailma 21. reket võitis 23ndat sedavõrd veenvalt.

Statistika näitab Kontaveidi väga head servi: 5 ässa, ainult 1 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 69 ja esimeselt servilt võidetud 76, teiselt servilt 60% punktidest. Selliste numbritega ei saagi oma pallingut loovutada. Lihtvigade arv oli Anettil lõpuks kõrgem (20 ja 15), kuid äralöökide arv 25:6 rääkis selget keelt ülekaalust. Märkimist väärib, et 53st võidetud punktist 25 ehk peaaegu pooled saavutas Eesti esireket äralöögiga.

Tennisetreenerist ekspert Harri Neppi tunnustas Kontaveidi head mängu, kuid lisas, et veel ei saa järeldusi teha. “Üks on selge: Anett on praegu väga heas vormis. Kuid tema servi õnnestumine või ka äralöökide suur arv oli osaliselt tingitud sellest, et vastane polnud mänguks valmis. Esimeses setis polnud Suarez Navarrot nagu väljakul ollagi,” märkis Neppi.

Kontaveit ise ütles mängujärgses intervjuus, et oli valmis raskeks mänguks ja püüdis seetõttu ennast algusest peale häälestada agressiivselt. Üldisemas plaanis ütles Kontaveit nii: “Eelmise hooajaga olen rahul, mitmed eesmärgid said täidetud. Tundub, et iga aastaga lähen paremaks, ka hetkeseis on hea.”

Kuna Kontaveidi järgmine vastane selgub alles homme Petra Kvitova (Tšehhi, 4) ja Danielle Collinsi (USA) kohtumisest, siis enne 2. jaanuari Anett kindlasti ei mängi. Märkimisväärne on ka tulemus samast tabeliveerandist, kus 7ndana asetatud Darja Kasatkina (Venemaa) kaotas WTA edetabeli 283. reketile Kimberly Birrellile (Austraalia) 7:5, 4:6, 6:7. Paarismängus on Kontaveit ja Kasatkina koos, kuid samuti homme nad ei mängi.

scroll to top