Anett Kontaveit alustas Indian Wellsi turniiri võiduga, üks geim enne lõppu vastane loobus

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit juhtis Martina Trevisani (Itaalia) vastu Indian Wellsi turniiri 2. ringis 6:3, 5:2, kui vastane andis reielihase vigastuse tõttu alla.

Kindlasti vaevas itaallannat ligi neljatunnine heitlus avaringis ning jalg ei pidanud enam teist mängu vastu. Aga tõele au andes oli Anett kuni vastase vigastuseni üsna selgelt üle, ehkki Trevisan pani mängu kõik oma oskused. Paraku tal oskusi siiski nii palju pole nagu Kontaveidil.

Esimeses setis oli Anett murdega peal 3:1, kui jäi oma servil 0:40 taha. Kuid üsna kindlakäeliselt päästis ta kolm murdepalli ja võitis geimi. Pärast seda muutis Trevisan taktikat ja hakkas rohkem riskima. Oma servigeimides tõi see edu, aga murda Anetti pallingut tal ikkagi ei õnnestunud.

Teise seti esimestes geimides oli Anett pisut raskustes esimese servi sisse löömisega, kuid teine serv aitas välja. Trevisan tegi paiguti ilusaid äralööke, aga hakkas seti keskel rohkem eksima. Seisul 6:3, 4:1 kutsus itaallanna arsti, kelle saabumine mingil põhjusel võttis aega kolm-neli minutit. Kahe murdega ees olnud Anett oli pärast pausi oma servil ebakindel ja ehkki päästis seisul 0:40 kaks murdepalli, siis kolmandat enam mitte. Kuid järgmises geimis selgus, et Trevisani paus ei olnud taktika. Valutav reis ei lasknud tal korralikult servida ja kuigi itaallanna veel võitis mõned punktid tänu riskantsetele löökidele, pidi ta pallingu ikkagi loovutama ja pärast seda enam mängu ei jätkanud.

Anett lõi kaks ässa ega teinud ühtki topeltviga. Esimene serv õnnestus 60%, kuid täna ei olnudki esimesel pallingul nii suurt tähtsust, sest statistika näitab kummalisi numbreid – esimeselt servilt võitis Anett 61 ja teiselt servilt 71% punktidest. Seega oli just teise servi efektiivsus oluline näitaja. Murdepalle realiseeris Anett 8st 4 ja Trevisan 8st 1.

Kontaveidi teise ringi vastane selgub alles hommikutundidel, kui kohtuvad tiitlikaitsja Bianca Andreescu (Kanada, 16) ja Alison Riske (USA). Imelik on küll öelda Andreescu kohta tiitlikaitsja, sest Indian Wellsi turniiri võitis ta nii ammu kui kaks ja pool aastat tagasi.