fbpx
Close

Austraalia lahtiste kahekordne tšempion jätab 2022. aasta suure slämmi vahele: Austraalias kehtivad koroonareeglid on vastuvõetamatud

– Timea Babos / Foto: Zumapress.com/Scanpix

28-aastane endine paarismängu maailma esireket ungarlanna Timea Babos tegi Instagramis avalduse, milles ta ütles, et “ei suuda samastuda Austraalia valitsuse COVID-19 meetmetega.” Ühtlasi teatas Babos, et järgmisel kuul algaval Australian Openil ta ei osale.

2022. aastal Melbourne’is toimuval suure slämmi turniiril osalevad mängijad peavad olema koroonaviiruse vastu topeltvaktsineeritud. Välja arvatud juhul, kui tennisistil on õigus erandile meditsiinilistel põhjustel. Austraalia lahtised on ajaloo esimene suur slämmi turniir, kus on osalemiseks kehtestatud vaktsineerimiskohtustus. Karmid reeglid on rakendatud Victoria osariigi valitsuse poolt.

Babose otsus mitte mängida ei ole tingitud tema vaktsineerimisest või vaktsineerimatusest, sest Blikki teatel on Babos vaktsineeritud, kuid see pole teda päästnud tänavu koguni kahel korral koroonaviirusega nakatumast.

Ungarlanna arvates on võimalike positiivsete koroonajuhtumite reeglid äärmiselt selgusetud. Kodumaa väljaandele Blikk antud intervjuus ütles tennisetäht, et teda peletab Austraaliast eemale eelkõige võimalik karantiinioht.

“Kuigi finantsiliselt selle otsusega kaotan, ei tähenda raha ja edu maailmas kaugeltki kõike. Ma lihtsalt ei suuda samastuda Austraalia valitsuse epidemioloogiliste meetmetega, võimaliku karantiinikohustusega ja ka Covidi-mullid on eemaletõukavad. Mis saab siis, kui turniiril on koroonaviiruse juhtum? Kas nakatunu kontaktid blokeeritakse või saavad kõik temaga kokku puutunud mängijad disklahvi? Ja lähikontaktsed istugu kuskil Austraalia hotellis 14 päeva? Kaks nädalat pausi tennisest võib  suure osa nähtud vaevast maha kriipsutada,“ on Babos veendunud.

2021. aasta Australian Openil pidid mängijad riiki saabudes koheselt kahenädalasse karantiini suunduma. Tennis Australia kinnitas aga, et seda enam ei juhtu, kuid mängijad peavad enne lendu ja ka saabumisel sooritama COVID-19 testi. Lisaks on Victoria naabruses paiknev Uus-Lõuna-Walesi osariik välja andnud juhised, mille kohaselt peavad kõik riiki saabuvad täielikult vaktsineeritud inimesed end 72 tunniks isoleerima, siiani pole teada, kas tennisemängijad sellest kohustusest vabastatakse.

“Eelmisel aastal ei olnud kogu turniir just kõige parem, mind lasti hotellitoast välja vaid viieks tunniks päevas, mis pidi sisaldama treeninguid ja söömist,” meenutas Babos. “Nad lubavad, et nüüd läheb teisiti, aga uudiseid lugedes ma seda nii ei näe. Mul on kahju, et see nii on, kuid arvan, et tegin hea otsuse.“

Babos on Australian Openi kahekordne naiste paarismängu tšempion. 2018 ja 2020 võitis ta tiitli Kristina Mladenoviciga.  Järgmine aasta saab olema esimene pärast 2012. aastat, mil Babosel Rohelisel Mandril peetav suurturniir vahele jääb.

scroll to top