fbpx
Close

ATP Cupi finaal viib kokku Rafael Nadali ja Novak Djokovici

Rafael Nadali ja Novak Djokovici seni viimane mäng peeti Roomas. / Foto: Reuters/Scanpix

Sydneys pannakse pühapäeval punkt esmakordselt peetud võistkondlikule turniirile ATP Cup, mille finaalis kohtuvad Hispaania ja Serbia.

ATP Cupi finaal toob publikule maiuspala, sest esinumbrite mängus kohtuvad Rafael Nadal ja Novak Djokovic. Pärast eelmise aasta Australian Openi finaali, kus Djokovic jäi kindlalt peale, on kaks maailma parimat kohtunud omavahel vaid korra – Rooma turniiri finaalis võitis Nadal. Aga see kohtumine mängiti liivaväljakul, kus Nadal on Djokovici vastu eduseisus 17:7. Kõvakattel on seevastu Djokovic juhtimas 19:7.

Laupäevastes poolfinaalides alistas nii Serbia Venemaa kui ka Hispaania Austraalia 3:0. Suuresti panid võidule aluse võistkondade teised reketid. Kui serblane Dušan Lajovic oli alistanud Karen Hatšanovi (Venemaa) 7:5, 7:6, läks Serbial palju kergemaks. Djokovic juhtis Daniil Medvedevi vastu seti ja murdega, aga hiljem venis mäng pikemaks ja serblane võitis alles 6:1, 5:7, 6:4. Kuid ega see olnudki nii kindel, et Djokovic võidab, sest ta oli kaks viimast omavahelist mängu Medvedevile kaotanud. Nüüd on nende omavaheline seis 4:2 Djokovici kasuks.

Sarnaselt kulges Hispaania ja Austraalia heitlus, kus Roberto Bautista Agut alistas veenvalt Nick Kyrgiose 6:1, 6:4 ja Nadal veidi raskemalt Alex De Minauri 4:6, 7:5, 6:1. Seisuni 4:6, 6:5 polnud Nadal murdnud ühtki De Minauri servigeimi, aga siis võitis koguni neli järjest. Mõlema matši paarismängud ei otsustanud midagi, kuid Serbia ja Hispaania selle võitsid.

scroll to top