fbpx
Close

Angelique Kerber: kriitika mind ei kõiguta, keskendun teekonnale

Angelique Kerber / Foto: Zumapress/Scanpix

Just lõppeva aasta muruhooaeg oli see, mis andis Angelique Kerberile taas hoo sisse. Endine maailma esireket elas läbi keerulisi ja pingelisi kuid, enne kui võitis Bad Homburg Openil WTA tiitli ja mängis Wimbledoni poolfinaalis.

Austraallanna Ashleigh Barty alistas Kerberi All England Clubi väljakutel poolfinaalis ning seejärel jõudis ka oma esimese Wimbledoni tiitlini. Kerber jätkas hästi: poolfinaal Cincinnatis, kaheksandikfinaal US Openil ja veerandfinaal Indian Wellsis.

Kerber rääkis isikliku suursponsori Porsche ametlikul veebisaidil oma ambitsioonidest ja mentaliteedist.

“Tennisistina olen väljakul üksi. On palju asju, mis mind väljakul mõjutavad: pinge, vastane, järgmine löök ja pöidlahoidjate ootused. Aastate jooksul olen õppinud vaimse survega toime tulema ja mentaalset jõudu paremini kasutama.“

„Vahetult enne väljakule sisenemist teen enda rahustamiseks hingamisharjutusi. Vanavanemad õpetasid mind: sea endale eesmärgid ja tööta kõvasti isegi siis, kui asjad lähevad valesti.

Wimbledoni võit oli minu lapsepõlveunistus. 2018. aastal, pärast enam kui 10 aastat rasket tööd, sain lõpuks hakkama. See võit ei tähenda pelgalt kahenädalast turniiri, vaid see saavutatakse visaduse ja raske tööga. On vaja suurt vaimset ja füüsilist jõudu, et teel seisvaid takistusi ületada.“

„Kui 2016. ja 2018. olid minu karjääris kahtlemata kaks väga erilist aastat, siis viimastel aastatel on olnud ka palju tagasilööke. 2017. ei olnud kerge. Olen kaotanud palju mänge ja kaugel oma parimast vormist. Kaotustele järgneb kriitika ja inimesed kaotavad sinusse usu. Aga just nendel rasketel hetkedel olen õppinud taas jõudu leidma. Minu eesmärk on tulla tagasi veelgi tugevamana. Tahan kõigile ja eriti endale näidata, et saan hakkama.

Mind ei huvita, mida inimesed minust kirjutavad, sest ma tean, kuhu tahan jõuda ja keskendun teekonnale. Soovitan kõigil kaotustest jõudu ammutada, alati endasse uskuda; ükskõik mida teised räägivad. Ka mina pidin seda õppima ja lõpuks tegi see minust inimese, kes ma täna olen.” 33-aastane Kerber lõpetas 2021. aasta WTA edetabeli 16. numbrina, mängis 45 kohtumist, millest võitis 30 ning teenis auhinnarahadena ligi 1,5 miljonit eurot, sponsorrahadena aga üle 3,5 miljoni euro.

scroll to top