fbpx
Close

Uus tenniseaasta toob põnevaid come-back’e

– Naomi Osaka tuleb tagasi pärast lapse sündi. / Foto: ChineNouvelleSIPA/Scanpix

Uus tennisehooaeg on peagi algamas. 2024. aasta saab võrreldes mitme eelneva aastaga üsnagi erilise alguse, sest come-back`i on tegemas mitmed tennise absoluutsesse tippu kuulunud mängijad.

2024. aasta Australian Open on eriti oodatud, sest toob ühe katuse alla kogu tennise praeguse koorekihi. Mitmed mängijad valmistuvad Melbourne`is toimuvaks aasta esimeseks suure slämmi turniiriks Rohelisel Mandril, osaledes kas ATP250 või ATP500 turniiridel, et võimalikult hästi aklimatiseeruda ning Austraalia kiirete kõvakatte väljakutega sinapeale saada. Novak Djokovic mängib United Cupil, Rafael Nadali oodatakse tagasi väljakule Brisbane’i ATP250 turniiril.

Kuid on ka neid tennisiste, kes on otsustanud 14. jaanuaril algavaks Austraalia lahtisteks valmistuda niiviisi, et ei pea enne suurturniiri mitte ainsatki ametlikku matši. Näiteks Carlos Alcaraz, Daniil Medvedev, Jannik Sinner ja Stan Wawrinka eelnevatel turniiridel ei osale. Alcarazil on planeeritud enne Austraalia lahtiseid ainult üks näidismatš, seda Ar-Riyadis 27.detsembril, mil vastaseks ei keegi muu kui Novak Djokovic. 22-aastane Sinner, kes tegi fantastilise hooaja lõpu, on otsustanud mitte riske võtta ning vältida vigastusi ja olla jaanuari keskel tippvormis. Sama ka Šveitsi „vanameistri“ Wawrinkaga, kes pole ennast üles andnud ühelegi viiest Australian Openile eelnevast turniirist.

Oodatud come-back‘e on lisaks ülalmainitud Rafael Nadali naasmisele teisigi. Austraalias naasevad aasta alguses platsile sellised tähed nagu Naomi Osaka, Angelique Kerber, Emma Raducanu ja… Nick Kyrgios. Tulemas on põnev tennisehooaeg.

scroll to top