fbpx
Close

Richard Gasquet tunneb muret Prantsusmaa tennise pärast

– Richard Gasquet / Foto: AFP/Scanpix

Richard Gasquet on liikumas oma karjääri viimasesse faasi. Prantslast on peetud ATP Touri üheks andekaimaks mängijaks ja vaatamata kõvadele tulemustele (näiteks pääsemine maailma edetabeli esikümnesse) olid ootused suuremad.

Gasquet` kahjuks langes praegu 35-aastase tennisemängija karjäär samale perioodile Suure Kolmiku ajastuga, kes viimasel kahel kümnendil sõna otseses mõttes domineerinud on. Endine maailma seitsmes reket tunnistas hiljutises intervjuus, et Prantsusmaa tennise jaoks oli lõppev 2021. aasta tõeliselt kehv, seda eriti suure slämmi tasemel.

Ükski Prantsusmaa tennisist ei jõudnud suurel slämmil teise nädalasse. Gasquet ütles, et selline asjade käik on sellise suure tenniseajalooga riigile uskumatu. Tennisist rääkis ootustest järgmiseks aastaks ja ütles, et loodab parimat.

Prantsuse ajalehele L’Equipe antud intervjuus sõnas Gasquet: “See oli väga halb aasta, tõesti kurb, et ükski prantslane pole suure slämmi turniiridel kaheksandikfinaali jõudnud. Imelikul kombel on prantslastest tuuril veel mina, Gael Monfils, Tsonga ja Gilles Simon ning inimesed võiksid aru saada, et meilt enam midagi suurt oodata ei ole. Varasematel aastatel on meilt esikümnes olnud mitu meest. Järgmine aasta on noortele Prantsusmaa tennisistidele nagu Ugo Humbert ( 23-aastane, ATP 35.), Arthur Rinderknech (26 a, ATP 58.), Benjamin Bonzi (25 a, ATP 64.) ja Hugo Gaston (21 a, ATP 67.)  väga oluline ja loodan, et keegi neist suudab võidelda maailma esikümnesse pääsemise eest.

Olukord on meie ja kogu Prantsusmaa tennise jaoks tõesti murettekitav.” Richard Gasquet kinnitas, et on Austraalia lahtiseid silmas pidades koroonaviiruse vastu süstid kätte saanud ja kavatseb Melbourne Parkis mängida: “Sõidan Austraaliasse 27. detsembril, on hea meel, et saan ikka veel mängida. Millal ma pensionile jään, ei tea. Peame prantslastena lootma, et oleme uuel hooajal paremas vormis. 2021. aastal õnnestus mul püsida 100 parema hulgas, loodan sama teha ka 2022. aastal. Kuni saan mängida ja olla konkurentsivõimeline, on tore jätkata,” rääkis maailma edetabelis 87. kohal olev Gasquet.

scroll to top