Saksamaa võitis United Cupi

Laura Siegemund ja Alexander Zverev tähistavad võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Alexander Zverevi üliinimlikud pingutused kandsid vilja ja Saksamaa võistkond sai Sydneys teist korda peetud United Cupil esikoha.

Peafavoriit Poola jõudis finaali teises mängus karikavõidust ühe punkti kaugusele, aga Hubert Hurkaczil jäi Zverevi vastu kasutamata kaks matšpalli ja vene päritolu Saksamaa mees, kes oli eile väljakul viis tundi ja lõpetas kohaliku aja järgi kell 2.19 öösel, suutis lõpuks välja võidelda 6:7, 7:6, 6:4 võidu. Kuid enne seda oli Iga Swiatek alistanud Angelique Kerberi 6:3, 6:0. Selle kohtumise algus polnud maailma esireketile lihtne, veel seisul 3:3 oli Kerberil kolm murdepalli. Aga kui Swiatek selle geimi päästis, ta enam ühtki geimi ei loovutanud.

Segapaarismängus tulid enamasti väljakule need, kes juba üksikmängu pidanud, aga erand oli Saksamaa koondises Laura Siegemund. Nagu rääkis kohtumist näinud tennisetreener Harri Neppi, oligi Siegemundi hea mäng võidu võti. Koos Zvereviga alistasid nad Swiateki ja Hurkaczi 6:4, 5:7, 10:4. Teises setis käis mäng üles-alla ja poolakad andsid kaks korda edu (3:0 ja 5:3) käest, aga lõpuks ikkagi võitsid. Kuid otsustavas tie-break’is pääses Saksamaa ette 6:1 ja paarismängu kohta on see juba väga suur edu. Ka täna kestis matš üle kesköö ja lõppes kohaliku aja järgi kell 0.46.

Meenutame, et mullu oli United Cupi võitnud USA, aga tollal mängiti teistsuguse reglemendi järgi, kus paremus selgitati viiemängulise matšiga. Kuid üha enam minnakse võistkondlikel turniiridel (ka Davis Cupil ja BJK Cupil) kolmemänguliste matšide ehk kahe võiduni süsteemile, mis on toonud kaasa päris palju üllatusi. Saksamaa esikoht suur üllatus pole, aga vähemalt paberil olid Poola ja USA sel aastal tugevamad.