fbpx
Close

Saksamaa võitis ülipingelises heitluses Austraalia ja kohtub finaalis Poolaga

Alexander Zverev pärast paarismängu viimase punkti võitmist. / Foto: AP/Scanpix

Sydneys toimusid täna United Cupi poolfinaalid, millest teine lõppes kohaliku aja järgi alles kell 2.19 öösel, kui Saksamaa lõi Austraalia vastu segapaarismängus maha võiduka punkti.

Enne seda oli aga Poola võitnud kindlalt Prantsusmaa, kui üksikmängudes alistas Hubert Hurkacz Adrian Mannarino 6:3, 7:5 ja Iga Swiatek Caroline Garcia 4:6, 6:1, 6:1. Segapaarismäng peeti varumeeste/naiste osavõtul ja selle võitis samuti Poola, ehkki tähtsust kohtumisel polnud.

Tennisnet ennustas juba eile, et Austraalia ja Saksamaa poolfinaal on väga võrdne ja nii see läkski. Naiste üksikmängus alistas Angelique Kerber Ajla Tomljanovici 4:6, 6:2, 7:6. Emapuhkuselt naasnud sakslanna servis otsustavas setis mängu võiduks seisul 6:5, aga Tomljanovic murdis tagasi. Tie-break’is oli austraallannal kaks matšpalli seisudel 6:5 ja 7:6, ent ta kaotas 7:9. Kuid Alex De Minaur võitles suurepäraselt ja viigistas üldseisu 5;7, 6:3, 6:4 võiduga Alexander Zverevi üle.

Segapaarismäng algas kohaliku aja järgi täpselt keskööl ja see oli nii põnev, kui üldse võimalik. Esimeses setis oli murdega ees Austraalia paar Matthew Ebden/Storm Hunter, aga seisul 4:5 Zverev ja Laura Siegemund viigistasid ning võitsid tie-break’i 7:2. Teine sett oli täpselt vastupidine – murdega juhtisid sakslased, aga austraallased võtsid kaotatu tagasi ja olid samamoodi tie-break’is üle 7:2.

Kolmas tie-break 10 punktini pidi otsustama, aga seekord 10st punktist kaugeltki ei piisanud. Algul olid 5:2 ees austraallased, aga see tähendas vaid üht minimurret, mille sakslased tegid tagasi seisuks 5:5. Nad said ette 8:7 ja asusid servima, aga matšpallil nad teist servipunkti ei võitnud ja nii läks võrdselt seisuni 13:13, mil Saksamaa paar tegi otsustava minimurde. Järgmise punkti oma servil nad võitsid.

Homses finaalis tegi tänane stsenaarium Poolast veel suurema favoriidi, sest Saksamaa naised/mehed on kindlasti väsinumad – neil olid pikemad mängud, Zverev ei saanud puhkust ka segapaarismängus ning lisaks said nad magama võib-olla hommikupoole ööd. Kui aga füüsiline seisund oleks võrdne, poleks mingi üllatus, kui Zverev saaks jagu Hurkaczist ja segapaari võidaks ka Saksamaa.

scroll to top