Anett Kontaveit võttis avaringis rutiinse võidu

Anett Kontaveit pressikonverentsil. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveidil (15) ei tulnud kuigivõrd pingutada, et võita Dubai turniiri avaringis 55 minutiga ungarlannast paarismänguspetsialist Timea Babos 6:2, 6:1.

Võiks öelda, et selliselt nagu ungarlanna mängis ei olegi võimalik (üksik)mängu võita. Huvitav, et mõlemat setti alustas Anett oma servigeimi loovutamisega, aga ülejäänud ajal kaotas vaid ühe geimi ning selleski oli tal hea võimalus, kuid murdepallil lõi ta lendpalli napilt auti.

Babosi serv ja tõrje ei olnud kõige hullemad, aga tagajoonemängu ei valdanud Anetti vastane üldse. Tarvitses Kontaveidil vaid pisut pikemalt või teravamalt lüüa, kui vastane kohe eksis, aga tihti polnud sedagi vaja, sest Babos eksis juba enne, kui Anett üldse lüüa jõudiski. Näiteks teises setis tegi Kontaveit vaid kaks äralööki, aga mitte sellepärast, et mänginuks halvasti, vaid Babos eksis nii kiiresti, et Anett äralöögini ei jõudnudki.

Teise seti teises geimis, kui Babos juhtis 1:0, mängiti omapärane punkt, kus Anett ajas tõrjel raskustega palli üle võrgu ja pärast põrget kukkus see oma poolele tagasi, ilma et ungarlanna jõudnuks palli puudutada. Tennises on see ka punktilöök, sest loeb esimene põrge, teine põrge võib olla kas või tribüünil (näiteks pärast võimsat rabakut). Sellest punktist videot saab näha siit. Lõpuks hakkas Babos ka nii palju topeltvigu tegema, et ei saanud oma servil peaaegu üldse punkte.

Võimalik, et ungarlanna mängis ennast lihtsalt lahti paarismänguks, kus on tal märksa suuremaid lootusi võita, ehkki ta ei mängi Dubais koos oma tavalise partneri Kristina Mladenoviciga (Prantsusmaa), vaid hoopis Veronika Kudermetovaga (Venemaa).

Väljaku intervjuus ütles, et tundis ennast väljkul hästi, kuigi uue võistluspaigaga harjumiseks tal palju aega ei jäänud. “Üldiselt olen oma viimase aja mänguga rahul,” ütles Eesti esireket.

Kokku tegi Kontaveit võrdselt 13 äralööki ja lihtviga, Babos 8 äralööki ja koguni 31 lihtviga. Esimene serv õnnestus Anettil 63-protsendiliselt, vastasel 57%. Mõlemad lõid ühe ässa, aga topeltvigu oli Anetti poolt vaadatuna 2-6. Ungarlanna teenis oma servil ainult 35% punktidest. Murdepalle realiseeris Kontaveit 10st 6 ja Babos 3st 2.

Teises ringis kohtub Anett rumeenlanna Sorana Cirsteaga, kes asub maailma edetabelis 67. kohal. Täna võitis Cirstea kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Lesja Tsurenko (Ukraina) 6:4, 6:4. Kirjutame hiljem eelvaates, mida oleks vaja Cirsteast teada.

Kuna samal väljakul, kus Cirstea ja Tsurenko kella 13.30 paiku matši lõpetasid, mängib täna Kaia Kanepi, siis on eeldada, et pärast kaht vahepealset kohtumist võib ta platsile saada isegi kell 16.30, aga pigem hiljem.