Anett Kontaveit ja Timea Babos kaotasid Torontos matšpallidelt

– Anett Kontaveit / Foto: EPA/Scanpix

WTA Premier 5 turniiril Torontos käis Anett Kontaveit platsil ka reedel. Üksikmängus 16 hulgas välja langenud Kontaveit võitles koos Timea Babosega (Ungari) koha eest paarismängus poolfinaalis.

Veerandfinaalis kohtuti teisena asetatud paariga Gabriela Dabrowski (Kanada)/Yifan Xu (Hiina). Esimese seti saatus otsustati kiires lõppmängus. Seisul 1:1 vastase servi murdnud Eesti-Ungari paar hoidis edu pea seti lõpuni, kuid 5:4 peal ei suudetud realiseerida kahte settpalli ning loovutati enda palling. Õnneks oli kiire lõppmäng väga ühepoolne, Kontaveit/Babos lausa purustasid oma vastased 7:0.

Teise seti alguses murti korra vaheldumisi teineteise palling, edasi liiguti geim-geimilt seti lõppfaasi. Seisul 6:5 ei realiseeritud kahte matšpalli, mis tähendas, et ka teise seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Erinevalt avasetist oldi siin tagaajaja rollis ning Dabrowski/Yifan võtsid setivõidu – 7:6(5).

Kolmas otsustav sett mängiti nn. champions tie-breaki 10 punktini. Kuigi kogu mäng pigem domineeriti, siis otsustavas setis läks initsiatiiv vastastele ja unistus poolfinaalist purunes – kindel 10:3 võit Dabrowski/Xu-le.

Poolfinaalis on Dabrowski/Xu Vastu oponentideks kolmanda asetusega kogenud paar Anna Lena Grönefeld (Saksamaa)/Demi Schuurs (Holland).