fbpx
Close
PAF.ee

Roger Federer: minu lugu ei ole veel lõppenud

Roger Federer Dohas oma plaanidest rääkimas. / Foto: Imago Images/Scanpix

Kauaaegne maailma esireket ja 20-kordne slämmiturniiride võitja Roger Federer naaseb pärast 13-kuulist pausi suurde tennisesse Doha ATP 250 turniiril.

Viimati mängis Federer 2020. aasta Australian Openil, kus ta poolfinaalis kaotas Novak Djokovicile. “Tunnen, et minu lugu ei ole veel lõppenud. Loodan mängida taas heal tasemel parimate mängijate vastu, võita suuri turniire või vähemalt olla kõrges konkurentsis,” ütles Federer, kellele Doha oli naasmiseks sobivaim paik, sest siin on ta võitnud kolm turniiri (2005, 2006, 2011) ja 29st mängust 26. Viimati mängis Federer Dohas 2012. aastal. “Tulin siia esimest korda aastal 2003 ja olen alati nautinud seda võistlust. Põnev on olla tagasi, näha taas kõiki mängijaid, ootan juba igatsusega esimest matši.”

Federer ütles, et ta on üllatunud, kui hästi on ta mänginud treeningutel, ent esialgu ta endale tulemuste mõttes pinget peale ei pane. “Vaatame, kuidas hakkab minema. Usun, et Wimbledoni ajaks jõuan tippvormi ja siis algab hooaeg minu jaoks tegelikult. Olen treeninud täisjõuga kolm nädalat ja enda tasemest üllatunud. Aga võistlus on siiski midagi muud,” rääkis tennisestaar.

Pausi ajal on Federeri mõlemad konkurendid Rafael Nadal ja Djokovic lisanud enda kontosse ühe slämmiturniiri võidu. “Mida Novak ja Rafa on viimasel ajal teinud, see on täiesti eriline. Ka nemad ei ole ju enam 25-aastased. Tundub, et nad on endiselt tippvormis, aga ma muretsen rohkem enda mängu ja tervise pärast,” ütles Federer. Šveitslane lisas, et kui Pete Samprase slämmivõitude rekord oli omal ajal talle orientiiriks, siis nüüd on võib-olla ta ise mõõdupuu Nadalile ja Djokovicile. “Igaüks tahab rekordeid enda nimel hoida, aga nad ongi mõeldud selleks, et kunagi keegi neid ületaks. Loodan, et me kõik saame kunagi midagi kahetsemata karjäärile tagasi vaadata ja magame öösel hästi.”

Federeri sõnul opereeritud põlv talle valu enam ei tee. “Ma tean, et põlve seisukorrast sõltub minu tagasituleku edukus,” ütles Federer. “Tean, et on haruldane naasta peaaegu 40-aastasena pärast nii pikka pausi. Ei arvanud, et see nii kaua aega võtab, aga otsustasime koos oma meeskonnaga kohe, et ei hakka kiirustama. Tähtis oli naasta valuvabalt, et saaksin taas nautida mängu.” Samas lisas Federer, et võistluspausid võivad isegi pikendada tema karjääri. “Kui oled tuuril mänginud peaaegu 1500 mängu, siis on pausid alati teretulnud. Mul oli ka kodus hea olla, kuid igatsesin juba oma teise perekonna juurde, milleks ma nimetan kogu profituuri seltskonda.”

Šveitslase algus ei saa olema kerge, sest kuigi teisena asetatud mängijana on ta avaringis vaba, ootab teda 2. ringis üsna tõsine vastane, kas maailma 28. reket Daniel Evans (Suurbritannia) või 54. reket Jeremy Chardy (Prantsusmaa). ATP250 turniiri kohta on Doha võistlus vägagi kõrgetasemeline, sest kaasa teeb kolm esikümne ja kokku seitse TOP20 mängijat. Esimesena on asetatud maailma neljas reket Dominic Thiem (Austria) ja kolmandana äsja Rotterdamis turniiri võitnud Andrei Rublev (Venemaa). Ka nemad on avaringis vabad.

scroll to top