fbpx
Close

Thiem alistas Zverevi taas tänu paremusele tie-break’ides

– Dominic Thiem / Foto: AP/Scanpix

Dominic Thiem (Austria, 5) jõudis kolmandat korda suure slämmi turniiri finaali, kui alistas kolm tundi ja 42 minutit kestnud heitluses Alexander Zverevi (Saksamaa, 7) 3:6, 6:4, 7:6, 7:6.

Thiem on nüüd võitnud järjest viis tie-breaki, neist kolm esimest veerandfinaalis maailma esireketi Rafael Nadali vastu. Kõvakattel jõudis Thiem finaali esmakordselt, sest kahel eelmisel juhul on ta mänginud Roland Garrosi finaalis, kus ta kaks korda kaotas Nadalile.

Esimeses setis ei olnud mängutase veel kõrge. Zverev ei suutnud oma head servi (avasetis esimese pallingu õnnestumisprotsent 90!) maksma panna ja nii tekkis tihti pikk tagajoonemäng, kus pidanuks olema eelis Thiemil, aga ei olnud, sest austerlane eksis väga palju. Kui teises seti läks Thiem murdega ette 4:3, oli mängus toimunud kokku juba seitse pallingumurret, mis pigem näitas meeste ebakindlust. Aga kohtumise tase tõusis oluliselt teise seti lõpus, kus mängiti imelisi punkte. Seisul 4:5 jäi Zverevil kasutamata kaks murdepalli ja Thiem võitis seti.

Kolmandas setis oli veel kummalgi üks servimurre, aga üldiselt mängiti nüüd pallingul kindlalt. Thiemi tagajoonemäng paranes, aga Zverev tegi mitu korda sellist imet, et lõi teist servi tugevamalt kui 210 km/h ja võitis sellega kohe ka punkti. Vastased väärisid teineteist, aga paraku oli Zverev mõlemas tie-break’is ebakindel. Esimese kiire lõppmängu võitis Thiem 7:3 ja teises asus 6:3 juhtima eelkõige tänu sellele, et Zverev tegi topeltvea ja lõi ühe üpris lihtsa rabaku paar meetrit auti. Oma kahest pallingust esimese Zverev realiseeris, aga teist mitte – Thiem võitis tie-break’i 7:4 ja võis hakata juubeldama. Kuigi ta ei teinud seda energiliselt, sest oli pikast mängust kuumas ilmas väga väsinud.

Zverev oli servi näitajate poolest Thiemist parem, aga seda võiski oodata. Saksamaa esireket lõi 16 ässa, tegi 3 topeltviga ja sai esimest pallingut sisse 81%. Thiemil olid need numbrid vastavalt 10, 4 ja 67%. Aga austerlane kompenseeris mahajäämust sellega, et võitis esimeselt pallingult 77 ja Zverev 68% punktidest. Ilmselt see viimane number oligi kaalukeeleks – tavaliselt teenib pikk vene päritolu sakslane servilt rohkem punkte. Äralöökidega jäi Thiem napilt peale 43:42, kuid austerlane tegi 40 lihtviga Zverevi 33 vastu.

Kui Thiem finaalis Novak Djokovici (Serbia, 2) üllatab, tõuseb ta Roger Federeri ette maailma kolmandaks reketiks. Praegu jääb Thiemil veel 85 punkti Federerist puudu.

Reedel selgusid ka Australian Openi esimesed meistrid, sest peeti naiste paarismängu finaal. Timea Babos (Ungari) ja Kristina Mladenovic (Prantsusmaa, 2) alistasid ootamatult kindlalt esimesena asetatud Su-Wei Hsieh’ (Taipei) ja Barbora Strycova (Tšehhi) 6:2, 6:1. Ehkki mõneti see tulemus polegi üllatav, sest novembris lõppes WTA finaalturniiri finaalis samade paaride kohtumine 6:1, 6:3 Babosi ja Mladenovici kasuks. Eelmisel aastal võitis kumbki paar ühe slämmiturniiri: Babos/Mladenovic võidutsesid Prantsusmaa lahtistel ja Hsieh/Strycova Wimbledonis.

Naiste paarismängu finaal peeti palavuse (sooja üle 40 kraadi) tõttu katuse all, aga meeste poolfinaaliks see avati, sest õhtul ilm jahenes, ehkki temperatuur oli ka pärast päikese loojumist veel +35 kandis. Kolmanda seti algul katus suleti taas, sest hakkas sadama uduvihma. Otseselt see mängu ei seganud, aga väljak muutus pisut niiskeks.

scroll to top