Paarismängus jätkab Anett Kontaveit veerandfinaalis!

– Anett Kontaveit / Foto: EPA/Scanpix

Umbkaudu 3 tundi peale kaotust Toronto Premier 5 turniiril üksikmängu kolmandas ringis Karolina Pliškovale tuli Anett Kontaveit taas platsile. Sedapuhku paarismängus.

Pääsu eest veerandfinaali tuli Anett Kontaveidile ja Timea Babosele (Ungari) vastu väga kogenud Horvaatia-Hispaania paar Darija Jurak/Maria Jose Sanchez Martinez. 36-aastane hispaanlanna vastu on paarismängus Kontaveit varemgi vastamisi olnud ja tegemist on mängijaga, kes keskendub viimastel aastatel just paarismängule. 2009. aastal võidutses Martinez koguni paarismängu WTA finaalturniiril. Üksikmängus osaledes kimbutasid aga hispaanlannat sageli vigastused. Tema partner Darija Jurak on sama vana ja omab oma kontos nagu Martinezgi viite WTA tiitlit paarismängus.

Anett Kontaveit on hakanud viimastel kuudel rohkem osalema ka paarismängudes ning see peaks aitama tal arendada võrgumängu, mis pole tal kõige tugevam mänguelement seni olnud. Toronto turniiril sai Kontaveit endale aga väga nimeka partneri, kellest Tennisnet.ee kirjutas lähemalt siin. Kihlveokontorid hindasid mõlema paari šansse pea võrdseks.

Avasett kulges libedalt. Kontaveit ja Babos murdsid kahel korral vastase servi, loovutamata enda oma, millest piisas kindlaks 6:2 seti võiduks.

Teise seti alguses kaotasid Kontaveit/Babos esimest korda oma pallingu ja nii jäädi taha 0:2. Ent peagi seati tasakaal tabloole. Seejärel hoiti vastastikku oma pallingut üsna kindlalt ning teise seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Kiires lõppmängus haarasid ohjad kohe enda kätte Kontaveit/Babos ja viisid kohtumise võiduka lõpuni – 6:2 7:6(3).

Veerandfinaalis kohtutakse teisena asetatud paariga Gabriela Dabrowski (Kanada)/Yifan Xu (Hiina).