Anett Kontaveit võitles Zhuhais võidu välja, kuid alagrupist edasi ei pääse

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Anett Kontaveit näitas võrreldes eilsega hoopis teistsugust tennist ja esmajoones just tänu suuremale võitlustahtele jäi täna Zhuhai Elite Trophy alagrupiturniiri teises mängus 6:2, 4:6, 6:4 peale tiitlikaitsja Julia Görgesi (Saksamaa, 5. asetus) vastu.

Kontaveit murdis Görgesi pallingu kohe esimeses geimis, kuid osaliselt oli Anetti tugev algus tingitud ka sellest, et sakslanna ei saanud mängu kuidagi käima ja eksis palju. Kui Kontaveit juhtis juba kahe murdega 4:1, 30:0, hakkasid Görgesi tõrjed järsku õnnestuma ja ta sai ühe murde tagasi. Kuid Anett vastas samaga ja võitis avaseti kindlalt.

Teises setis domineeris kaua aega Görges. Seisul 1:4 lõi Anett oma servigeimis viimase palli vastu sakslanna liikumist ja põhjustas sellega vastase kukkumise. Görges masseeris reie tagalihast ja pani sinna geimipausi ajal jääd. Ilmselt natuke võis see kerge vigastus mõjuda – kui kohe ei suutnud Kontaveit murda, siis vastase järgmise servigeimi võttis ta ära ja seis oli juba 4:5. Ent Anett ei suutnud oma pallingut hoida ja kaotas seti.

Kolmanda seti algul jätkusid Görgesi imelised tõrjed, vahel lõi ta lausa esimese pallingu otse punktiks. Kuid erinevalt Elise Mertensist, kes eile tõrjetel Kontaveiti surus, aga liialt ei riskinud, tegi Görges õnnestunud löökide kõrval ka palju lihtvigu. Kontaveit murdis seisul 0:2 servi tagasi ja 2:3 geimipausi ajal sai nõu treener Nigel Searsilt. Pärast seda võitiski eestlanna kolm geimi järjest. Teine tõrje sai ka otsustavaks – kuigi seisul 5:4 oli Anett veel 15:30 taga, suutis ta servi hoida ja pisut üle kahe tunni kestnud mäng võita.

“Görgesil on väga hea serv ja tugev eeskäsi, aga tagakäe pool “auk”. Kui sinna tugevalt lööd, saad punkti. Ehkki Görges tegi palju äralööke, oli Anettil selle võrra täna lihtsam, et leidus kindel siht, kuhu lüüa – tagakäe poolele,” rääkis treener Harri Neppi. “Muidugi oli ka Anetti enda esitus seekord parem, eriti pallingu osas. Lõpus siiski vajus serv natuke ära, aga õnneks see ei otsustanud.”

Kontaveit servis ka täna palju paremini kui eile Mertensi vastu. 14st oma servigeimist kaotas ta neli, mis ei ole liiga palju, sest tõrjel mängib Anett piisavalt hästi, et neid kaotatud geime kompenseerida. Numbriliste näitajate poolest oli ta Görgesist parem: Anettil 5 ässa ja 2 topeltviga, sakslannal vastavalt 4 ja 5, esimese servi õnnestumisprotsent vastavalt 67 ja 54%. Esimeselt servilt teenis Görges küll natuke rohkem punkte, kuid teisel pallingul oli vastupidi. Murdepallide realiseerimine oli Anettil samuti väga hea – 9st 6, vastasel 9st 4.

Roosi alagrupi esikoht selgub nüüd Mertensi ja Görgesi homses mängus. Sakslanna peab võitma kahes setis, vastasel juhul pääseb poolfinaali Mertens. Kontaveit saaks Mertensi võidu korral alagrupis teise, aga Görgesi võidu puhul (olenemata tulemusest) kolmanda koha. Kuid sisuliselt sellel vahet pole, sest “surnud ringiga” edasi pääseda Anett niikuinii ei saa, kuid teenitud rahasumma (pisut üle 100 000 dollari) ja WTA punktid (160) olenevad võitude arvust (1), mitte kohast alagrupis. Nii on homne mäng Anetti jaoks vaid formaalsus – kui edasi pääsenuks kaks paremat, pidanuks ta Mertensile pöialt hoidma.

Maailma jooksvas edetabelis möödus Kontaveit Ashleigh Bartyst (Austraalia), kui aga Barty saab homme jagu prantslanna Caroline Garciast, kes alles turniiri alustab, siis ta tõuseb Kontaveidist uuesti mööda. Nii et sõltuvalt Barty tulemusest lõpetab Eesti esireket hooaja kas 19. või 20. kohal, kuigi on ka väike variant, et hiinlanna Qiang Wang (alustas kaotusega) tõuseb mööda.