Ivanov ja Saar kohtuvad homses veerandfinaalis omavahel

– Karl Kiur Saar PAF Openil / Foto: Toomas Kuum

ITF Futures 15,000 USD auhinnafondiga turniiril PAF Open mängivad üksikmängu veerandfinaalis kaks eestlast omavahel.

Üksikmängu teises ringis alistas Vladimir Ivanov (4) veenvalt 6:3 6:2 valgevenelase Aliaksandr Prudnikua ja Karl Kiur Saar venelase Maxim Ratniuki 7:5 6:1. See tähendab, et homses veerandfinaalis kohtuvad Ivanov ja Saar omavahel, mis garanteerib kindlalt ühe poolfinaalikoha Eesti tennisistile.

Ivanovil oli teise ringi mäng lihtsam kui avaringis. Valgevenelane Prudnikau alustas mängu väga ebakindlalt, ent eduseisul 3:0 lasi Ivanov end lõdvaks ja lasi vastase ühe geimi kaugusele. Edasine aga kulges juba meie tennisisti kindla kontrolli all ja kokkuvõttes sai Ivanov väheste jõukuludega veerandfinaali. Ivanov lõi 3 ässa vastase 4 vastu, topeltvigu tehti vastavalt 1 ja 3. Esimeselt servilt võitis Ivanov 79% ja Prudnikau 56% punktidest. Teiselt servilt olid need näitajad ka kindlalt meie mehe kasuks – 53% ja 32%.

Karl Kiur Saare mäng toimus paralleelselt kõrval väljakul. Esimeses setis liiguti seisuni 5:5 oma servi hoides. Kõige kritiilisem hetk saabus just sellel seisul, kui Saar oli oma pallingul 0:30 taga. Aga Saar ei lasknud end sellest heidutada ja võttis edasi neli punkti järjest. Järgmises geimis ei aidanud uued pallid Ratniuki ja 0:40 seisult oli asi esimeses setis otsustatud. Ratniuk ei saanudki enam korralikult mängu tagasi. Saar jätkas korraliku servimisega ning eeskäe löök  töötas perfektselt. Kui Ratniuk võrku tungis leidis Saar alati rohtu osavate passerlöökidega. Rohkem liivaspetsina tuntud Ratniuk on muuseas liivaväljakutel varem kaks korda Ivanovist jagu saanud. Vaibal on aga pallipõrge hoopis teistsugune.

Karl Kiur: “Esimeselt servilt mängisin täna väga hästi, võitsin 90% punktidest vastase 56% vastu. Tavaliselt nii head statistikat ei tule. Mängisin vabalt, püüdsin end võimalikest pingetest maandada ja mängida oma mängu. Olen homseks mänguks Ivanoviga valmis.”

Teiselt servilt võitis Saar 60% puntidest, Ratniuk 47%.