Anett Kontaveit veerandfinaalis: Bianca Andreescu andis suures kaotusseisus alla

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit jõudis Miami turniiril veerandfinaali, kui enne seda kohtumist 10 mängu järjest võitnud 18-aastane Bianca Andreescu (Kanada) andis eestlanna 6:1, 2:0 eduseisul alla.

Tennisnet kirjutas juba eelvaates, et suure tõenäosusega saab Andreescu võiduseeria peagi lõpu, sest mõjuma hakkab väsimus. Kuid polnud kindel, et see juhtub täna. Samas ei saa välistada, et just Anett sundis vastase alistuma, sest oleks Andreescul täna kergemini läinud, võinuks ta ehk proovida vastupanu osutada. Kuid ta nägi, et vastane on liiga hea ja otsustas oma keha mitte rohkem kurnata – nii võivad tekkida ka vigastused.

Igatahes haaras Kontaveit kiiresti initsiatiivi, ehkki seisul 1:0 ja vastase edu, kui mäng pärast tunniajast vihmapausi jätkus, tegi kanadalanna kaks topeltviga ja ühe jämeda eksimuse järjest. Kuid üks kingitud geim ei vähenda sugugi Anetti saavutust – ta surus vastast järjekindlalt ning ehkki üksikutel punktidel Andreescu säras, oli ta tervikuna Eesti esireketi mängule vastumürgi leidmisega hädas. Eriti siis, kui väsimus ka painab.

Statistikat pole sellise mängu kohta tarviski esile tuua, kuid nii palju väärib märkimist, et Kontaveit suutis esimest servi sisse lüüa 69%, mis on parem, kui eelmistes mängudes ja tubli tulemus oli muidugi see, et ta päästis kõik 5 murdepalli (ise murdis 8st 3). Anett on teeninud Miamis 215 WTA punkti ja 182 000 dollarit.

Kontaveit kohtub veerandfinaalis turniiri üllataja Su-Wei Hsiehiga (Taipei, 27), kes alistas Caroline Wozniacki (Taani, 13) 6:3, 6:7, 6:2. Enne oli Hsieh välja lülitanud ka maailma esireketi Naomi Osaka (Jaapan). Kuigi Taivani tennisist on 33-aastane, on ta mängimas seni üht edukaimat hooaega. Kolm ja pool aastat tagasi Kontaveit võitis Hsiehi Guangzhou turniiril 6:1, 6:3, kuid tollal oli mõlema mängija tase teistsugune. Pikemalt kirjutame Hsiehist matši eelloos.

Maailma jooksvas edetabelis on Anett endiselt 18., kuid pärast Caroline Garcia (Prantsusmaa, 19) tänast 3:6, 3:6 kaotust Petra Kvitovale (Tšehhi, 3) võib temast mööduda vaid Hsieh, kui võidab turniiri, mis on aga äärmiselt ebatõenäoline. Kui Kontaveit jõuab poolfinaali, tõuseb ta jooksvas edetabelis juba 15. kohale, kuigi lõplik koht sõltub hiinlanna Qiang Wangi tulemusest.