fbpx
Close

Eesti U14 koondised esinelikus, aga Winter Cupi finaalturniirile ei jõutud

U14 tüdrukute koondis turniiri avamisel: vasakult kapten Kristofer Kliimand, Kiira Paškov, Eleanora Roos ja Nora Olivia Adamson. / Foto: Tennis Europe

Reedest pühapäevani toimusid Tennis Europe Winter Cups by Dunlop raames erinevais Euroopa paigus Vana Maailma riikide rahvuskoondiste alagrupiturniirid U14 ja U16 vanuseklassile. Eesti U14 poisid ja tüdrukud jõudsid alagrupis poolfinaali.

Eesti U16 neidude koondis (Kätriin Reinvald, Marie-Johanna Lapimaa, Miriam Ränkel, kapten Henrik Lutter) pidas alagrupiturniiri juba varem, jaanuari viimasel nädalal Prantsusmaal Pariisi lähistel Feucherolles`is.

Avamatšis jäid eestlannad alla Austriale 1:2, võidupunkti tõi Kätriin Reinvald esinumbrite kohtumises Leonie Rabli vastu 3:6, 6:3, 6:2. Otsustavas paarismängus jäid Reinvald/Ränkel ülinapilt alla Lapimaa alistanud Kim Kuehbauerile ja Leonie Rablile 4:6, 7:5, 7:10 ja nii jätkati kohtadele 5.-8. Ka järgmises matšis Ungariga tuli tunnistada vastaste 1:2 paremust ning taas tõi ainsa võidupunkti Reinvald, kes sai Izabella Benke Giosanust jagu 3:6, 6:4, 6:3.

Kapten Hendrik Lutter:“ Kaks esimest mängu kaotasime otsustavas paarismängus. Austria vastu oli paraku paarismängu otsustavas setis vastaste närv parem. Jäime kohe tagaajaja rolli. Ungari tüdrukud Norika Bak Szabo/Melinda Biro mängisid meie paari Lapimaa/Ränkel üle. Alustasid väga hea tempoga ja meie tüdrukud kahjuks ei saanud oma mängu käima.(Eesti piigad kaotasid 0:6, 0:6). Tegemist on väga tugeva Ungari duoga, kes ka varem TE noorteturniire võitnud.“

7.-8. koha kohtumises võidupunkti ei tulnud ja Bulgaariale kaotati 0:3. Tõsi, paarismängus olid Lapimaa/Ränkel sellele üsna lähedal, sest kaotusnumbrid otsustavas setis olid ülinapid 1:6, 7:5, 8:10. Finaalturniirile pääsesid Tšehhi ja Poola.

„Bulgaaria esinumber Konstantinova on tasemel mängija, ITFi juunioride edetabeli 57. Kätriin tegi tema vastu väga hea mängu ja bulgaarlannal polnud kerge, kuid vastase kogemus ja enesekindlus otsustasid lõpuks kohtumise saatuse.“ Lutter lisas, et tüdrukutel tuleb vaeva näha eelkõige vaimse poolega. „Peab mentaalselt valmis olema mängima ka selliseid turniire ja võitlema-pingutama olenemata seisust. Liialt palju laseme end mõjutada asjadel, mis ei peaks meid mõjutama: seis, vastane, kohtunik. Paraku kui sa sajaprotsendiliselt matšis sees ei ole, siis ka esitus kannatab. Füüsiliselt ja taktikaliselt oleme konkurentsivõimelised.“

Meie mõlemad poiste koondised lendasid lõppenud nädala kolmapäeval Türki, U16 koondis (Edwin Averjanov, Ken Martti Birk, Samuel Mandelkorn, kapten Armand Levandi) mängis Istanbulis ning U14 koondis (Ken Ink, Luukas Raudkivi, Nikita Smirnov, kapten Jakov Tširkin) lendas Istanbulist edasi Türgi suuruselt kolmandasse linna Izmiri.

U16 noormeestel tuli loosi tahtel kohe avaringis rinda pista koduseinte toetust nautinud Türgi koondisega ning vastu tuli võtta kaotus 0:3. Kohtadele 5.-8. läksid eestlased vastamisi eeldatavalt alagrupi kõige nõrgema Gruusia koondisega. Siit tuli ka kindel matsivõit 3:0, Mandelkorn alistas Giorgi Tšipashvili 6:4, 6:3, Averjanov Nikoloz Gurgenidze 6:3, 6:1 ning koos Birkiga ka Gurgenidze/Giorgi Gvarzelashvili 5:4 (5), 4:1. Pühapäeval mängiti 5. kohale soomlastega, kelle kaks parimat U16 poissi Oskari Paldanius ja Felix Alopaeus on juba pikalt vigastuspausil olnud ning Türgis ei võistelnud. Avamatšis jäi Birk alla Lassi Vepsäläisele 2:6, 1:6, Averjanov kaotas täpselt sama skooriga Linus Lagerböhmile. Paarsimängus alistasid Averjanov/Mandelkorn aga Aku Salo/Vepsäläineni 5:4 (3), 4:2. Kokkuvõttes seega Eesti poistele kuues koht. Kapten Armand Levandi sõnul nägid noormängijad ära, kuidas Euroopa paremik mängib. „Usun, et poisid said parema pildi ette, kus ja millal oleks vaja juurde panna ja mis asjad hästi toimivad. Oluline oli ka vahetu tagasiside matšidele.“

Meie noortekoondiste parima tulemuse eest kandsid hoolt U14 poisid, kes esimeses ringis alistasid Horvaatia 3:0. Võidupunkti tõid nii Nikita Smirnov, Ken Ink, kui Raudkivi/Smirnov paarismängus. Teises ringis tuli vastamisi minna Winter Cupi üldvõidu ühe peamise favoriidi Türgiga, kellel koguni neli parimat mängumeest paiknevad TE U14 edetabelis 21 parema hulgas. Türgi pääseski alagrupi finaali 3:0 eduga meie poiste üle. 3.-4. koha kohtumises said meie noored aga ilusa võidu samuti tugeva Bulgaaria üle, kui Raudkivi alistas Viktor Atanasovi 6:2, 6:2 ning paarismängus vormistasid Ink/Raudkivi 4:1, 4:2 võiduga Atanasov/Aleksandar Tolevi üle alagrupiturniiri kolmanda koha. Esikohakohtumises oli Türgi parem Saksamaast 2:1.

Kuni 14-aastaste tütarlaste Eesti koondis (Nora Olivia Adamson, Kiira Paškov, Eleanora Roos, kapten Kristofer Sven Kliimand) mängis Poolas Pszczynas ja esines samuti korralikult, eriti arvesse võttes tõsiasja, et Adamson ja Paškov mängivad alles esimest aastat U14 vanuseklassis. Avamatšis saadi kohe kõva võit Itaalia üle, kui Adamson alistas Alice Iozzi 6:0, 6:4 ning Paškov/Roos olid dramaatilises võitluses üle Angelica Sara/Vitoria Vignolinist 7:5, 5:7, 10:6. Kuigi tubli esituse teinud Paškov jäi esinumbrite lahingus TE U14 edetabeli 10. numbrile Sarale 3:6, 5:7 alla, tuli matšivõit 2:1!

Poolfinaalis kohtuti tugeva Poola võistkonnaga. Vapra lahingu TE U14 edetabeli esimese 50 hulka kuuluvatale noortele poolataridele andsid nii Adamson, kui ka Paškov, kuid pärast üksikmänge oli seis siiski 0:2. Paarismängus teenisid võidu aga Adamson/Roos 3:6, 6:1, 10:8 eduga Barbara Kostecka/Antonina Snochowska üle. Pühapäevases kolmanda koha mängus tuli samuti 2:1 tunnistada Šveitsi tüdrukute paremust. Taaskord saadi võidupunkt paarismängus, kui Adamson/Paškov alistasid Aaliyah Grossenbacher/Heloise Rivieri 6:1, 6:4. Eesti U14 noori ootab järgmisel nädalal ees 2. kategooria turniir Soomes Vierumäkil, U16 mängijad aga võistlevad samuti 2. kategooria turniiril Leedus Šiauliais.

scroll to top