fbpx
Close

Anett Kontaveit sai Stuttgardi turniiril keskmisest parema loosi (täiendatud)

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kui Anett Kontaveidil ei ole 2021. aastal mitmel turniiril olnud loosiõnne, siis Stuttgardis, kus ta viimati (2019) finaalis mängis, saab ta avaringis kohtuda kvalifikatsiooniturniirilt edasipääsejaga.

Mõni tund hiljem selgus, et 18-aastane sakslanna Julia Middendorff on see kvalifikatsioonimängija, kes Anettiga kokku sattus. Vist esimest korda WTA turniiri ajaloos (see fakt muidugi vajaks kontrollimist, aga on tõenäoline) juhtus Kontaveidil nii, et ta läheb põhitabelis kokku mängijaga, kellel polegi edetabelikohta! Ent Middendorff võitis valikturniiri otsustavas ringis Tamara Korpatschi (Saksamaa), kes on edetabelis 136. Middendorff on seni mänginud ainult juunioride turniire ja maailma noorte edetabelis asub ta 40. kohal.

Loos on ka selles mõttes parem, et võidu korral on Anetti järgmine vastane viimasel ajal alavormis püsinud Sofia Kenin (USA, 3). Muidugi ei saa Keninit mingil juhul pidada autsaideriks, aga tõsi see on, et 2021. aastal on ta saanud mitu üllatuskaotust ja pole ühelgi turniiril kaugele jõudnud.

Maailma esikümnest osaleb Stuttgardis koguni seitse mängijat, puudu on vaid Naomi Osaka (Jaapan, 2), Bianca Andreescu (Kanada, 6) ja Serena Williams (USA, 8).

Vaadake Stuttgardi turniiri tabelit siit.

scroll to top