Anett Kontaveit sai seekord Katerina Siniakovaga hakkama kahes setis

Anet Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (9) alistas Moskvas VTB Kremlin Cupi avaringis talle tuttava vastase Katerina Siniakova (Tšehhi, WTA 50.) tunni ja 13 minutiga 6:3, 6:3.

Ka nendevahelises eelmises matšis Clevelandi turniiril oli Anett esimese seti võitnud 6:3, aga siis venis mäng pikaks ja lõpptulemus oli 6:3, 5:7, 6:2. Nüüd sai Eesti esireket kiiremini hakkama, kuid kerge see kohtumine ei olnud, sest oma servil oli Anett üsna tihti hädas. Näiteks esimeses setis oli ta ühes servigeimis taga 0:40, kahes 15:40 ja veel ühes 0:30 ja 30:40. Anett jõudis kõigist neist seisudest viigini, aga kaks geimi lõpuks ikkagi kaotas. Päästis aga see, et tõrjegeimidel mängis Kontaveit lausa hiilgavalt, purustades vastase võimsate ja täpsete ründelöökidega. Tundus, et esimese seti tõrjegeimides (kokku tegi Anett kolm murret) mängis ta tunduvalt paremini ja suutis ka vältida lihtvigu, mida servigeimides tuli ette palju, nende seas ka topeltvigu.

Õnneks teises setis Anetti serv paranes, kuigi veel ühes geimis seisul 3:2 tuli tal päästa 15:40 kaotusseis. Murdepallidel mängi Anett tõesti hästi, sest Siniakova võitis neid kokku 12st 2 (Anett 10st 5). Eesti esireket suutis jääda ette murdega, mille ta oli teinud seisul 1:1 ja oma viimases servigeimis andis Siniakova lihtsalt alla (kaks topeltviga ja üks kolmemeetrine aut). Selle poolest oli matši lõpp sarnane Clevelandi veerandfinaaliga, kus Siniakova samamoodi seisul 2:5 oma servil lihtsalt loobus vastupanust, ehkki mõlemal juhul oli ta vaid ühe murdega taga. Aga muidugi oli see Anetti teene, et ta vastase sellisesse olukorda pani.

Tänasel mängul oli ka väike miinuspool. Kuigi Anett ründas võib-olla teravamalt ja riskantsemalt kui viimasel ajal tavaliselt (näiteks Ostravas mängis Anett üsna kontrollitud tennist), oli 28 lihtviga ja nende hulgas kuus topeltviga siiski liiast. Anett jäi äralookide/lihtvigadega miinusesse, sest sooritas 20 äralööki. Aga Siniakoval oli see suhe 3/18, mis näitab, et rünnata ei suutnud tšehhitar peaaegu üldse. Kaitses mängis vastane seevastu päris visalt, aga puudu jäi tal just sellest, et murdepallidel suutis Anett mängida paremini. Esimese servi protsent oli parem Siniakoval (70 vs 64), kuid esimeselt pallingult võitis Anett 73 ja vastane ainult 55% punktidest.

Anetti järgmine vastane selgub alles õhtupoolikul, sest ilmselt enne kella 18.30 ei lõpe Jelena Ostapenko (Läti) ja Andrea Petkovici (Saksamaa) mäng, kus selge soosik on Läti esireket.