Elena Malõgina alistas maailma 216. reketi!

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev/ETL

Väga hea võidu saavutas Karaganda ITF-i W25 turniiril Elena Malõgina, kes avaringis alistas esimesena asetatud Marina Melnikova (Venemaa, WTA 216.) 7:6, 7:5.

Melnikova on karjääri jooksul võitnud kuus ITF-i turniiri, nende hulgas ka 50 000 dollari auhinnafondiga turniiri Surbitonis aastal 2016. Melnikova on juba 32-aastane, ent samas ei ole tema praegune edetabelikoht kuigivõrd halvem tema parimast (170. aastal 2015).

Esimeses setis oli üllataval kombel ainult kaks servimurret, kõigepealt õnnestus see Melnikoval kohe esimeses geimis ja seejärel Malõginal kuuendas geimis. Üllatuslikult sellepärast, et Malõgina mängudes on murdeid pea alati palju. Tie-break’i võitis Eesti tennisist kindlalt 7:2.

Teises setis juhtus aga rohkem, Juba seisuks 3:3 oli kumbki teinud kaks servimurret. Seejärel läks Melnikova murdega ette 5:3, aga Malõgina võitis neli geimi järjest, kusjuures vastasel oli võimalusi ainult viimases geimis, kus ta juhtis 30:0.

Malõgina saavuras enda kohta erakordselt hea tulemuse esimeselt servilt võidetud punktide osas – 75%! Muidu ei olnud tema serv kuigi kindel, sest Malõgina tegi 5 topeltviga ja sai esimest servi sisse ainult 51%. Melnikova lõi esimest servi sisse 59%, aga võitis ainult 48% esimese pallingu punktidest. Murdepalle realiseeris Malõgina 13st 5 ja Melnikova 5st 4, kuid seekord vastase parem kasutamisprotsent teda ei aidanud.

Malõgina teise ringi vastane selgub homme, aga mõistagi ei ole kumbki võimalikest vastastest edetabelikoha poolest nii hea kui Melnikova. Paarismängus on Malõgina partner Tamara Curovic (Serbia), ent enne neljapäeva neil esimese ringi mängu ei toimu.

Antalyas üritas pääsu põhiturniirile Anet Angelika Koskel, kuid üks võit jäi puudu. Koskel alistas kvalifikatsioonis Sude Ince (Türgi) 6:0, 6:1 ja Aline Thommeni (Šveits) 6:1, 6:3, kuid jäi alla valikturniiril teisena asetatud WTA 1087. reketile Lilly Elida Hasethile (Norra) 5:7, 2:6