Anett Kontaveit sai avaringist kindlalt edasi

Anett Kontaveit pärast viimase punkti võitmist. / Foto: Reuters/Scanpix

Mõlema seti algul oli Anett Kontaveidil (6) Australian Openi avaringis raskusi, kuid lõpuks võitis ta Katerina Siniakova (Tšehhi, WTA 48.) üsna veenvalt 6:2, 6:3.

Kohe esimeses servigeimis pidi Anett päästma kaks murdepalli, sest ta esimene palling kuidagi ei läinud. Seisul 1:1 ta kaotaski oma pallingu, kuid pärast pikka heitlust tegi viiendalt murdepallilt järgmises geimis kaotatu tagasi. Edasi Anett enam oma servil ei vääratanud ja nüüd võitis ka Siniakova pallingugeimid kindlamalt – enam ei pidanud nii palju murdepalle kulutama, ehkki kokkuvõttes oli Anettil esimeses setis murdepallide realiseerimine 12st 3. Aga kui sa ikkagi kolm geimi murrad, siis ei ole niisugusest “raiskamisest” eriti kahju. Siiski oli Anett esimese setis äralöökide/lihtvigadega veel miinuses 12/16, kuid tundub, et 16st lihtveast ainult kaks-kolm tegi ta pärast seisu 2:2.

Teises setis sai Siniakova lõpuks esimest korda mängu jooksul oma servigeimi nii võidetud, et Anettil murdepalle polnud. Seisult 1:1 mängis tšehhitar suurepärase geimi ja sai jälle murdega peale, aga edasi otsustas see, et tähtsatel punktidel olid Anetti närvid tugevamad. Näiteks Clevelandis tõi just see faktor otsustavas setis võidu Siniakova üle. Kõigepealt mängis tšehhitar seisul 2:2 maha 30:0 edu oma servil ja siis päästis Anett järgmises geimis 0:40 kaotusseisu. Kuigi lõpus läks veel põnevaks, sest 5:3 eduseisul jäi Anett oma servil 15:40 taha, suutis ta õigel ajal hästi servida ja kindlakäeliselt mäng võiduni viia. Kohtumine kestis tund ja 21 minutit.

“Esimese ringi mäng on alati närviline, kuid mul on hea meel, kuidas suutsin toime tulla ja kohtumise käigus üha paremaks minna,” ütles Anett väljaku intervjuus. “Enesekindlus on peamine põhjus, mis on mind edasi viinud. Austraalias meeldib mulle alati mängida, naudin siinset õhkkonda.”

Kohtumise lõpuks oli Anett teinud 26 äralööki ja 28 lihtviga, seega oli ta teises setis selle näitajaga plussis. Võrdluseks tegi Siniakova 17 äralööki ja 33 lihtviga. Esimese servi protsent (59) on võib-olla ainus, millega Anett ei saa päris rahul olla, kuid seegi paranes mängu käigus (esimeses setis 55%, teises 62%). Esimeselt servilt võitis Anett 78% ja teiselt 38% punktidest, seega oli esimese pallingu õnnestumine tänases mängus väga oluline. Murdepallide realiseerimine oli lõpuks Anettil 14st 5 ja Siniakoval 11st 2.

Kontaveit kohtub teises ringis Clara Tausoniga (Taani, WTA 39.), kes alistas Astra Sharma (Austraalia) 6:3, 6:4. Tauson juba on Australian Openi tšempion, aga seda muidugi juunioride turniiril (2019). Detsembris 19-aastaseks saanud taanlanna võitis mullu ka kaks WTA 250 turniiri, kuid ei ole suurel slämmil teisest ringist kaugemale jõudnud.