Kaia Kanepi alistas endise maailma esireketi ja kolme slämmiturniiri võitja!

Kaia Kanepi pärast Angelique Kerberi võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi alustas Australian Openit suurepärase 6:4, 6:3 võiduga endise maailma esireketi ja kolme slämmiturniiri võitja Angelique Kerberi (Saksamaa, 16) üle.

Kuigi Kaia kaotas täna kaks geimi rohkem kui Anett Kontaveit, siis mängu kestvus oli isegi ühe minuti võrra väiksem – tund ja 20 minutit. Kaia domineeris kohtumist algusest peale, aga kindlamalt ei võimaldanud võita mõned lühikesed mõõnad ja eduseisudelt geimikaotused.

Esimene geim oli väga pikk ja Kaia alustas ohtrate lihtvigadega, aga suutis võitlusliku mänguga servi hoida. Üha rohkem torkas silma, et praegu ei ole Kerber Kaiast oluliselt tugevam ka kaitsemängijana, mis on läbi karjääri olnud sakslanna suur relv. Seisult 2:1 oli Kaia kaks geimi järjest täielikus sõiduvees ja tegi, mis tahtis, kuid ometi eduseisul 4:2, 30:0 hakkasid uuesti tulema vead. Kerber viigistas 4:4, kuid seejärel võitis Kaia õnneks oma servi suhteliselt kindlalt. Seti viimases geimis tegi ta Kerberile tagasi ja murdis nüüd ise vastase 30:0 eduseisult. Kaia võitis ettearvatult avaseti äralöögid 15:7, aga hoopis tähtsam oli vast fakt, et lihtvigu tegid mõlemad 11. Kui juba Kerber teeb sama palju lihtvigu kui Kanepi, on tal sisuliselt võimatu võita.

Teises setis oli Kaia pisut õnnetu eduseisude mängimisel. Esimesest kuuest geimist viies juhtis ta 30:0 ja ühes ka 40:0, aga seis oli ometi 3:3. Tõsi, Kerber hakkas mängima paremini seisult 0:1, 0:40, kui ta lõpuks ka ise häid ründelööke demonstreeris. Kui Kerber sai murdega ette 3:2, tundus Kaia seis üsna täbar, aga just nüüd võttis ta ennast uuesti kätte ja mängis parimad geimid selles kohtumises. Eestlanna ei kaotanudki enam ühtki geimi ja Kerberi pingutustest hoolimata viis ta mängu kindla võiduni.

Kaia on karjääri jooksul võitnud kaht valitsevat maailma esireketit (Caroline Wozńiacki ja Simona Halep), kuid endistest esireketitest, keda Kaia on varem alistanud, tulid praegu meelde Jelena Jankovic ja Justine Henin. Nüüd siis ka Kerber, kuid võib-olla on mõni nimi ununenud (Viktoria Azarenkat võitis Kaia enne, kui temast sai esireket). Võrdluseks: Anett Kontaveit on võitnud ainult üht valitsevat esireketit (Kerber) aga vähemalt seitset endist esireketit.

Kaia statistika oli ka suurepärane – 31 äralöögi kõrval ainult 21 lihtviga (Kerberil vastavalt 18 ja 19), neli ässa ja ainult üks topeltviga, esimese servi protsent 58, kuigi see võiks parem olla. Kuid suurim ülekaal oli Kaial teise servi punktide võitmises, temal 60%, Kerberil ainult 28%. Murdepalle realiseeris Kaia 9st 4 ja Kerber 4st 2.

Kanepi kohtub teises ringis Marie Bouzkovaga (Tšehhi), kes endise TOP50 mängijana on nüüd edetabelis langenud 86ndaks. Kuna Kaia tabeliosast langes välja ka Leylah Fernandez (Kanada, 23), kes üllatuslikult kaotas maailma 139. reketile Maddison Inglisele (Austraalia), on Eesti teisel reketil head šansid jõuda vähemalt 1/8 finaali. Alistada tuleks Bouzkova ning seejärel teise saja mängija, sest Inglis kohtub Hailey Baptiste’iga (USA, WTA 168.). Nii head tabelit on asetamata mängijal isegi raske ette kujutada!