fbpx
Close

Belinda Bencic päästis kolm matšpalli ja võitis Abu Dhabi turniiri

Belinda Bencic pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Olümpiavõitja Belinda Bencic (Šveits, 2) päästis Mubadala Abu Dhabi Openi finaali teise seti kiires lõppmängus kolm matšpalli ja alistas Ljudmilla Samsonova 1:6, 7:6 (8), 6:4. Matš kestis kaks tundi 48 minutit ning šveitslannast sai käesoleval aasta WTA tuuril kõige rohkem võite (12) saanud tennisist.

Ühtlasi on maailma edetabeli üheksas naine Bencic ka ainus, kes 2023. aastal võitnud kaks WTA turnriiri. Muide eelmised kolm omavahelist matši oli võitnud Samsonova: 2021. aastal sai ta Bencicist jagu Berliinis, Luxembourgis ja ka Billie Jean King Cupi kohtumises. Varasemad neli korda, mil Samsonova WTA turniiri finaali jõudis, oli ta alati võitnud.

Finaali esimene sett oli ühepoolne, Samsonova tegi 16 äralööki, eksis lihtsalt viiel korral, murdis 25-aastase šveitslanna pallingu kahel korral ja võitis 6:1. Teises setis päästis Bencic seisul 5:5 kolm murdepalli ning Samsonoval oli võimalus kiires lõppmängus kohtumine lõpetada seisul 6:4, 6:5 ja 8:7, kuid võimalusteks need jäidki. Tie break`i viimased kolm punkti kuulusid Bencicile.

„See oli tõesti tasavägine matš, olen õnnelik, et suutsin sellisest seisust mängu enda kasuks kallutada. Püüdsin iga palli pärast võidelda ning mitte ainsatki kerget punkti vastasele loovutada. Pean tunnistama, et tiitli üle on väga hea meel, kuid samas oli turniiril veel mitmeid tasavägiseid kohtumisi, midagi kergelt ei tulnud. Tõestasin endale, et suudan uskumatult rasketest seisudest välja tulla,“ sõnas Bencic, keda praegu juhendab Anett Kontaveidi endine treener Dmitri Tursunov.

Bencicile oli see seitsmes WTA tiitel. Šveitslanna käesoleva aasta auhinnarahad on samuti märkimisväärsed, pärast võidukaid turniire on tema nimele kirjutatud tšekke juba 635 000 euro eest.

scroll to top