fbpx
Close

Anett Kontaveit jäi agressiivselt mänginud Caroline Garciale alla

Külma ilma tõttu mängis Anett Kontaveit pika käistega särgis. / Foto: Reuters/Scanpix

Teist aastat järjest lõppes Anett Kontaveidi (17) tee Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel avaringis, kui ta kaotas maailma 45. reketile Caroline Garciale (Prantsusmaa) 4:6, 6:3, 4:6.

Pärast kaht järjestikust võitu Garcia üle, millest viimase saavutas Kontaveit vaid kaks nädalat tagasi Roomas tulemusega 6:3, 7:6, tuli seekord vastasele alla vanduda eelkõige agressiivsuse poolest – Garcia tegi 41 äralööki Anetti 26 vastu. Nii ei aidanud ka fakt, et lihtvigu tegi Eesti esireket kolme seti jooksul vaid 13, aga vastane 34. Kuigi Anettil oli neis numbrites väike edu, saavutas Garcia paremuse sunnitud vigade arvel, sest ta pani tihti Kontaveidi raskesse olukorda, kust kaitselöök ebaõnnestus. Sellist viga ei loeta lihtveaks.

Kuna mängiti katuse all, siis tuule segavat mõju seekord ei olnud ja nii ei tulnud Garcia appi ka topeltvigadega, mida ta Roomas tegi välitingimustes 9, täna ainult 3, kuigi mängiti seti võrra rohkem.

Esimeses setis ei olnud Anettil isegi ühtki murdepalli, ainus eduseis vastase servil oli kahel korral 15:0. Mõlemad püüdsid kordamööda initsiatiivi hoida või haarata, kuid vahe tekitas eelkõige nn execution (eesti keeles täideviimine, aga ka hukkamine!) – kui Anett tegi hea löögi, siis Garcia äralöögi. Ka mängis vastane eksimatult võrgus. Sellegipoolest suutis Kontaveit oma servil mängida üpris edukalt, kuid kahes geimis olid Garcial murdepallid. Neiste teise võimaluse seisul 3:3 kasutas ta ära.

Teise seti algul tundus, et nüüd on Anett agressiivsuse poolest vastasega tasa. Vahepeal oli periood, kus ta võitis 13st punktist 12 ja siis läks ka ette 4:1. Mäng seejärel võrdsustus, kuid Garcial ei õnnestunud kaotatud servi tagasi saada. Ime oli selles, et Anetti lihtvigade arv teises setis oli ümmargune null! Aga sunnitud vigu tegi ta 15.

Otsustavas setis läks Kontaveit kohe murdega ette 1:0. Ehkki pigem võis arvata, et naiste mängus ja liivaväljakul nii varajane murre veel ei otsusta. Seisul 3:2 Anett loovutaski oma servi, võttis siis tagasi, aga seisul 4:3 andis uuesti ära ja mängu viimases geimis taas. Meenutame, et Roomas hoidis Kontaveit oma pallingut laitmatult teise seti seisuni 5:4, siis kaotas kaks servi, aga vahepealse murde tõttu jõudis siiski tie-break’i, mille võitis. Nüüd oli Anett kaotanud kahe ja poole seti jooksul korra oma pallingu, aga mängu lõpus kolm servigeimi järjest, kusjuures kõigis neis sai ta ainult ühe punkti! Kas tõesti oli nii, et Garcia suutis võidelda lõpuni, aga Kontaveit ei suutnud?

Servi statistika oli üpris võrdne ja isegi minimaalselt Anettile parem (näiteks punktid esimeselt servilt mõlemal 68%, aga teiselt servilt 53% vs 50%) ja ka ässade/topeltvigade arvestuses Anett ees 4/1, Garcial 3/3. Kuid võrdsus pole ka ime, sest punktidega lõppes mäng viigiga 88:88.

Igatahes Pariisis on teist aastat järjest Kaia Kanepi Kontaveidist edukam, kuigi ülejäänud slämmidel on seis olnud vastupidi. Kokku on Anetti nüüd Roland Garrosis (mitte arvestades juunioride turniiri) võitnud 4 ja kaotanud 5 mängu. See on ainus slämmiturniir, millel Eesti esireket on miinuses (Wimbledonis on seis 6-6 ja ülejäänud kahel slämmil 8-5).

scroll to top