Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina võitsid üliraske paarismängu

Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina Abu Dhabis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit teeb Abu Dhabi WTA turniiril kaasa ka paarismängus, kus ta neljapäeva pärastlõunal koos Darja Kasatkinaga (Venemaa) väga raskes heitluses avaringist edasi sai.

Kohtumises Valgevene paariga Lidia Marozava/Aliaksandra Sasnovitš võitlesid Kasatkina/Kontaveit esimeses setis hästi, kui tulid välja 2:5 kaotusseisust ja päästsid teel viigini 5:5 ka neli settpalli, millest küll kaks olid seisul 40:40 ehk mõlemapoolsed geimpallid. Tie-break’is oli Eesti/Venemaa paar omakorda juhtiv pool, kuid seisul 6:4 loovutati kaks settpalli ja lõpuks kaotati viimane geim 8:10.

Kui esimeses setis õnnestus mõlemal poolel kaks servimurret, siis teises setis pallinguid peaaegu ainult murtigi, mis on üllatav kõvakatte paarismängus. Kuni seisuni 3:5 olid ühe oma pallingugeimi võitnud ainult valgevenelannad, kuid lõpuks said ka Kasatkina/Kontaveit servigeimi kätte (seisul 40:40 päästeti ka matšpall) ja 4:5 peal tekkis lootus. Nii läkski, et murded jätkusid seisuni 6:6 (seega tegid mõlemad paarid viis servimurret!) ja uuesti hakati mängima tie-break’i. Nüüd Kasatkina/Kontaveit enam 4:1 edu käest ei andnud ja võitsid 7:4.

Otsustava seti asemel mängitud pikk tie-break kulges Kasatkina/Kontaveidi edu tähe all. Korraks nad jäid taha 3:4, aga läksid siis ette 8:4 ja võitsid 10:5. Seega kirjutati lõpptulemus numbritega 6:7, 7:6, 10:5. Kui võit on niikuinii hea, siis praegu on kindlasti hea ka see, et Anett saab Abu Dhabis võistlemist jätkata, sest Austraalias tuleb niikuinii kahenädalane paus ainult treenimiseks.

Kuna Kontaveidi ja Kasatkina vastased pole veel selgunud, siis homme neil teise ringi mängu kindlasti kavas pole.