fbpx
Close

Ekke Tiidemann usub, et rohke töö toob alanud aastal rõõmu mitmel rindel

– Ekke Tiidemann / Foto: ETL

Tennisetreener Ekke Tiidemanni sõnul möödus eelmine aasta töiselt ja huvitavalt. Alanud aastalgi on tunnustatud mehel käed-jalad tööd täis.

„Eks ta teistmoodi aasta oli. Rohkem selline töötegemise ja trenniaasta. Välisvõistlustel sai mõned üksikud korrad käidud. Vennad Siimarid olid Eestis tavapärasest palju varem, juba märtsis. Sügisel sai USA ülikooli poistest kokku mõnusa pundi: lisaks Mattias ja Kristofer Siimarile, Johannes Seeman ja Oskar Irdoja ning Rootsis Good to Great akadeemias õppiv Alexander Georg Mändma. Hiljem lisandusid ka Siim Troost, Robin Erik Parts ja Oskar Lusti. Mõned vahvad treeningpäevad olid ka koos Martin Karise õpilaste Marten Murrandi, Oliver Ojakääru ja Markus Mölderiga. Väärib välja toomist, et aeg-ajalt ühinesid trennidega ka Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit. Sellise vinge grupiga harjutasime aasta lõpuni välja.“

Tiidemann lisas, et ainus, mis eelmisel aastal närvidele käis, oli sunnitud reisimispaast. „Vot puhata oleks tahtnud. Nii nagu varem, et kuskile kaasaga reisida. Reisimisest tundsin kõige rohkem puudust,“ lisas Tiidemann.

Eesti Davis Cupi koondise kaptenina seisab Tiidemannil käesoleval aastal ees keeruline ülesanne, aprillis kohtub Eesti meeste rahvusesindus Šveitsiga.

„Arvatavasti on Šveitsi esinumber Henri Laaksonen, vaatamata sellele, et seal on paar tugevamat meest ka,“ muigas Tiidemann, vihjates Roger Federerile ja Stan Wawrinkale. Federer ravib veel põlve, kuid märtsis peaks ta tuurile naasma. Wawrinka asub ATP edetabeli 18. kohal. Šveitsi kõige tõenäolisem esinumber Eesti vastu on Šveitsi kodakondsusega soomlane Henri Laaksonen (ATP 133.).

„Hirmsasti tahaks, et keegi noorte mängijate kvartetist Kenneth Raisma, Daniil Glinka, Kristjan Tamm ja Mattias Siimar võtaks pärast Jürgen Zoppi tippspordist loobumist koondises liidrirolli. Vova (Vladimir Ivanov) pole ka enam esimeses nooruses. Eks Davis Cup selline suuremat sorti kabetamine saab olema, sest Eesti koondises on väga erineva stiiliga mängijaid, kuid keda vastavalt vastasele saab siis platsile saata,“ sõnas Tiidemann.

Ka igapäevases noorte treeninggrupis US Tenniseakadeemias plaanib Tiidemann mõningaid muudatusi. Tema juhendatavate hulka kuuluvad, möödunud aasta U14 noormeeste teravamad tegijad Georg Strasch, Indrek Herman Raudkivi ja Henry Ink mängivad 2021. aastal järgmises vanusegrupis (U16).

„Tegemist on suure ja tugeva grupiga, mis koosneb väga erinevatest indiviididest. Aga nüüd on käes aeg süvendatud personaalsemaks lähenemiseks. Võimalusel üritame ka treeningmahte suurendada. Nii, et mõningaid treeningplaanide muudatused tuleb ellu viia. Ega siin midagi oodata ei ole, mitmel õpilasel on sihid selged,“ selgitas Tiidemann.

scroll to top