fbpx
Close

Anett Kontaveit: graafik on tihe, aga annan endast parima, et Tallinna WTA turniiril mängida

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Tallinna linnavalitsuses toimunud pressikonverentsil ei andnud Eesti esireket Anett Kontaveit veel täielikku garantiid, et ta osaleb 26. septembril algaval Tallinna WTA 250 turniiril, kuid ta on võtnud selle võistluse enda kalendrisse.

“Graafik on tihe, aga õnneks ei ole samal nädalal ühtki muud turniiri. Annan endast parima, et osaleda, sest mulle meeldib kodus mängida. Kui tervis lubab, siis mängin kaasa,” sõnas Eesti esireket. Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint lisas, et on Kaia Kanepilt saanud ka positiivse vastuse, kuid samamoodi paneb ka Kaia osavõtu sõltuvusse tervislikust ja füüsilisest seisundist.

Ajakirjanike esimene küsimus Anettile puudutas võimalust, et kaks Eesti mängijat võiksid kohtuda finaalis. “Tundub, et see on ajakirjanike unistus,” vastas Anett muiates. “Kas see just on ka mu isiklik unistus, aga kindlasti oleks see Eestile erakordne tulemus, kui kaks meie mängijat saaksid finaalis kohtuda.” Siin muidugi tuleb lisada, et teoreetiliselt saaks selline võimalus teoks ainult siis, kui Eesti mängijad loositakse erinevatele tabelipooltele.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et linnavalitsusel oli mitu põhjust turniiri toimumist toetada 400 000 euroga, mis leitakse lisaaelarvest. “Esiteks, et Anett saaks kodus mängida ja meie teda siin mängimas näha,” ütles Kõlvart. “Kui Eesti tippsportlased võistlevad kodus, siis see innustab noorsportlasi, aga võib ka ala juurde tuua uusi potentsiaalseid liitujaid. Teine põhjus turniiri korraldamiseks on majanduslik mõju. Võistlus toob kohale turiste ja tõmbab televaatajaid. WTA turniiri ümbritseb maailmas suur tähelepanu ja televaatajate arvu võib lugeda miljonites. Ning olenemata sellest, kas see turniir jääb ühekordseks või jätkub ta edaspidi, on selle toimumise majanduslik mõju pikaajaline. Kolmandaks lisan, et Tallinn taotleb 2025. aastaks Euroopa spordipealinna tiitlit ja sellise turniiri korraldamine suurendab meie šansse seda tiitlit saada.”

Turniir peetakse 26. septembrist 2. oktoobrini Forus Spordikeskuses ehk siis varasemas Tondi tennisekeskuses. Hint ütles, et Forus valiti toimumiskohaks keskuse tehniliste võimaluste, väljakute arvu ja ka väljakukatte tõttu. “Sealne kate on vastavuses nii eelnevate kui ka järgnevate WTA turniirde kattega,” lisas Hint. ETL-i peasekretär tänas Tallinna linna toetuse eest ja nimetas ka mõned erasponsorid, kes aitavad turniiri korraldada – Tallink, Kapitel, Alexela ja Forus, aga ka Kultuuriministeerium. Hint ütles, et esialgu on WTA-ga kokkulepe vaid selle aasta turniiri korraldamiseks, aga naiste profitennise katusorganisatsiooni poolt on tulnud selline info, et õnnestumise ja meie tahte korral võiks see turniiri jäädagi kalendrisse.

Vara on rääkida sellest, kui tugevad mängijad võivad Tallinna turniiril osaleda, aga kui vaadata WTA 250 turniiride ajalugu, on üksikuid esikümne mängijaid ikka neil võistlustel kaasa teinud. Kuid samas on ka turniire, kus TOP20 seast pole kedagi kohal – näiteks mullu Clevelandis, kus Anett võitis, mängisid ainult kolmandast kümnest kaasa tema ise ja Darja Kasatkina. Hint lisas, et eesmärk on meelitada kohale ka Läti esireket Jelena Ostapenko, mis lisaks lõunanaabrite huvi turniiri vastu. Kuid mingit juttu Ostapenko võimalikust osalemisest pole tenniseliidul veel olnud.

scroll to top