fbpx
Close

Maileen Nuudi ja Johannes Seeman läbisid kvalifikatsiooni

– Johannes Seeman / Foto: Karmen Kärg

Kaks Eesti tennisisti läbisid erinevatel ITF-i turniiridel edukalt kvalifikatsiooni.

Billie Jean King Cupil suurepäraselt mänginud Maileen Nuudi osaleb sel nädalal W25 turniiril Platja d’Aros (Hispaania). Kvalifikatsioonis seitsmendana asetatud Nuudi alistas Berte Miret Avante (Hispaania) 7:5, 6:3 ja Valentina Losciale (Itaalia) 6:4, 7:5.

Põhiturniiri 1. ringis kohtub Nuudi teise kvalifikatsioonist edasipääseja Yuliana Lizarazoga (Kolumbia), kes asub WTA edetabelis 468. kohal. Platja d’Aro turniir on tugev, sest viimasena pääses otse põhiturniirile maailma 448. reket. Lizarazo oli kvalifikatsioonis asetatud esimesena.

Kouvolas pääses kvalifikatsioonist edasi Johannes Seeman, kes otsustavas mängus alistas Julien de Cuyperi (Prantsusmaa) 6:3, 6:1. Kummalgi mehel ei ole ATP edetabelikohta, aga ITF-i ranking oli prantslasel kõrgem, seega võib Seemani kindlat võitu pidada väga heaks tulemuseks. Edetabelikohaga said Kouvolas põhiturniirile Daniil Glinka ja Siim Troost. Esimesena on Kouvolas asetatud Jürgen Zoppi kunagise treeneri Pasi Virtaneni poeg Otto Virtanen (Soome, ATP 377.).

Täna algas Kouvolas ka paarismänguturniir, kus Seeman-Troost alistasid avaringis Soome paari Vesa Ahti/Oskar Antinheimo 6:4, 6:2. Glinka paarismängus kaasa ei tee. Kouvolas mängiti täna vaid 10 soojakraadiga, kuid edaspidi peaks seal olema 14-17 kraadi sooja ja kuiv ilm.

Eesti naiste kolmas reket Elena Malõgina mängis nädalavahetusel esmakordselt WTA turniiri kvalifikatsioonis, kuid ta kaotas WTA 291. reketile Lina Glushkole (Iisrael) 1:6, 3:6.

Eesti juurtega ameeriklanna Ingrid Neel, kes järgmisest hooajast hakkab Eestit esindama BJK Cupil, osaleb Rabati WTA turniiril paarismängus ja koos Anna Danilinaga (Kasahstan) on nad pääsenud veerandfinaali. Neel sai ühe mängija viimase hetke loobumise tõttu kaasa teha ka üksikmängu kvalifikatsioonis, kuid edasi ei pääsenud.

scroll to top