Eesti ja Iraani Davis Cupi matši seis on viigiline

Oliver Ojakäär tõi Eestile võidupunkti. / Foto: Igor Pissarev

Pärast esimest päeva on Sri Lankal peetava Davis Cupi Maailmaliiga II grupi üleminekumängul Iraan – Eesti seis viigis 1:1.

Iraan on selles matšis ametlikult kodumeeskond, aga vastavalt Davis Cupi komitee otsusele rahuldati Eesti meeskonna palve mitte mängida ebaturvalises riigis, milliseks Eesti välisministeerium peab Iraani.

Loosi tahtel kohtusid esimeses mängus Eesti esinumber Oliver Ojakäär (ATP 939.) ja vastaste teine number Hamidreza Nadaf (ATP 1588.), kes oma 31 eluaastaga on tiimi kogenuim mees. Mäng oli tasavägine seisuni 4:3, aga siis võitis Ojakäär pika geimi ja enam ühtki geimi ei loovutanudki – 6:3, 6:0. Suur vahe tuli sisse esimese servi punktidelt, Ojakäär võitis neist 92 ja vastane ainult 48%.

Ojakäär, kes küll päriselt pole Eesti esireket, aga selles matšis on, pidas mängu keeruliseks eriliste tingimuste tõttu. “Sooja oli vähemalt 33 kraadi ja väga niiske ilm, kõik riided vettisid läbi,” pajatas Ojakäär Eesti Tennise Liidu peasekretäri Allar Hindi vahendusel. “Tingimused tegid mängu minu jaoks füüsiliselt keeruliseks, aga tundus, et vastasel oli veel raskem. Algul tundsin ka närvipinget, sest see oli mu esimene Davis Cupi kohtumine. Kuid arvan, et väljakut, palle ja ilmastikutingimusi arvestades oli mängupilt päris hea.”

Ka Ojakäär pidas murdepunktiks pikka geimi esimese seti seisul 4:3. “See oli mõlemapoolsete võimalustega geim ja mul oli ka rohkem õnne. Kuid tänu selle geimi võitmisele vabanesin pingest,” ütles Ojakäär.

Tundus, et Eesti on minemas 2:0 juhtima, sest meie teine reket Kristjan Tamm (ATP 1063.) alustas Iraani esinumbri, 22-aastase Sina Moghimi (1086.) vastu bravuurselt ja juhtis 5:0. Tamm võitis vastase kaks servigeimi nulliga, aga oma servil pidi kaitsma mõned murdepallid. Teises setis läks Tamm murdega ette ja juhtis 4:2, aga vastane suutis viigistada ja seisul 6:5 uuesti murda. Enne oli Tamm seisul 4:5, 15:40 päästnud kaks settpalli.

Otsustav sett oli erakordselt võrdne, peaaegu kõigis geimides oli murdepalle, aga murdeid suhteliselt vähe – Tamm läks 3:2 ette, vastane sai murde tagasi seisuks 3:3. Seisul 3:4 suutis Tamm päästa viis murdepalli, aga sellest kõvast võitlusest ikkagi abi polnud, sest seisul 4:5 ta oma servi kaotas. Iraani esireket jäi peale 1:6, 7:5, 6:4, kuigi Tamm võitis punkte rohkem (103:98). Murdepalle võitis Tamm 10st 4 ja vastane 20st 4.

Päeva võttis kokku meeskonna kapten Vladimir Ivanov: “Kohtumised olid tasavägised, ka Oliveri võidumängus oli võitlust rohkem kui numbrid näitavad. Ma arvan, et see oli kõige raskem 6:3, 6:0 võit, mida ma oma elus olen näinud. Teises mängus alustas Kristjan hästi, suutis oma mängu peale suruda, aga teise setis hakkas tal kõht valutama ja väsimus tuli ka peale. Vaikselt hakkas see mäng teisele poole minema. Kahju, et ühe kohtumise kaotasime, aga usun, et homseks on poisid jälle valmis ja tahame võiduga koju minna.”

Kuigi homme on võimalik mängijaid vahetada, peaksid üksikmängudes olema vastamisi Ojakäär – Moghimi ja Tamm – Nadaf, paarismänguks on Eesti üles andnud Kenneth Raisma ja Siim Troosti. Kuid alles homme selgub, kes tegelikult mängivad. Paarismäng toimub esimesena.