Mark Lajal jätkas Heraklioni võiduseeriat

– Mark Lajal / Foto: ETL

Mark Lajal sai Heraklionis kuuenda võidu järjest, kui alustas selle nädala M15 turniiri 7:6, 6:4 eduga kreeklase Ioannis Kontourakise üle.

Korraldajatelt vabapääsme saanud Kontourakis ei oma kohta ATP edetabelis ja seeõttu võis loota isegi kindlamat võitu, aga Lajal ütles pühapäevases intervjuus Tennisnetile, et esimene ring on tal varemgi läinud pisut raskemalt. Peaasi, et tuli võit, kuid esimeses setis oli põnevust palju. Lajal kaotas kolmandas geimis oma servi, aga võttis murde kohe tagasi. Alates seisult 5:5 oli mõlemal võimalus uuesti murda. Kontourakis juhtis Lajali servil 40:15, aga Lajal päästis murdepallid. Järgmises geimis omakorda oli Lajalil kaks murdepalli, mis olid ka settpallid, age needko jäid kasutamata. Kuid tie-break’is juhtis Lajal algusest lõpuni. Päras seisu 3:0 vahe enam alla kahe punkti ei langenud ja Lajal võitis 7:4.

Teises setis otsustas üks murre, mille Lajal tegi seisul 2:2. Kohe järgmises geimis oli kreeklasel kaks murdepalli, aga pärast enam mitte. Mängu lõpp oli veenev – kahes viimases servigeimis loovutas Lajal kokku ainult ühe punkti. Statistikas torkas silma, et kreeklane oli üsna kõva servija, ta võitis ässad 8:4, kuid tegi ka samavõrra (6:2) topeltvigu rohkem. Kõik muud servinäitajad olid aga Lajalil paremad – näiteks esimese servi õnnestumisprotsent 64 vs 57 ja esimeselt servilt võidetud punktid 83% vs 72%.

Täna on võistlustules veel neli Eesti mängijat – Kouvolas Johannes Seeman, Siim Troost ja Daniil Glinka ning Hispaanias Maileen Nuudi. Nende kohtumistest kirjutame eraldi uudise.