Anett Kontaveit ei saanud Maria Sakkarile vastu

Anett Kontaveit Madridis. / Foto: EPA/Scanpix

Tund aega ja turniir läbi – nii juhtus pühapäeval Madridi turniiri 2. ringis Anett Kontaveidiga, kes kaotas Maria Sakkarile (Kreeka, 16) 3:6, 1:6.

Ilmselt võiks seda mängu iseloomustada kui Anetti kõige madalama kvaliteediga esitust 2021. aastal. Võib-olla ainult kaotus Shelby Rogersile Australian Openi 3. ringis on natuke võrreldav. Suurema osa mänguajast oli Anetti tagajoonemängu efektiivsus nullilähedane. Efektiivsuse juures ei saa silmas pidada ainult seda, et Anett tihti eksis üsna lihtsates olukordades, vaid ka seda, et ta ei pannud oma mänguga Sakkarit surve alla. Kui seis oli esimeses setis 3:3, siis suuresti tänu sellele, et mõlema tennisisti tõrjemäng oli alla arvestust ja nii võideti servigeime lihtsalt.

Kuid siis lülitas Sakkari sisse kõrgema käigu. Kreeklanna hoidis pallivahetustes kõrget tempot ja lihtvigu enam nii palju ei teinud. Oma servil loovutas Sakkari esimeses setis ühe (!) ja teises viis punkti. Teise seti esimene geim, kus Anett juhtis kreeklanna servil 40:15, oli ainus tasavägine, aga sealgi tekkisid Sakkari sellised kaotusnumbrid tema kahe jämeda vea tõttu. Kohe aga vastas Kontaveit samaga ja kui ta taas oma pallingu loovutas, oli rong juba läinud.

Mängu jooksul tegi Anett ainult 5 äralööki. Lihtvigade arv oli teises setis 12, aga esimese seti andmed (Kontaveit 7, Sakkari 2, tegelikult pidanuks vist mõlemale umbes kümme juurde panema) olid sama kahtlased nagu üleeilses mänguski, mistõttu neid ei saa tõsiselt võtta. Ka Sakkari äralöökide arv (12) polnud teab mis suur, aga appi tuli ka Anett, kes pahatihti varakult eksis.

Servi statistikast veel nii palju, et 1 äss, 1 topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 64 oli mõlemal mängijal täiesti identne, kuid Sakkari võitis esimeselt servilt 88 ja Anett ainult 50% punktidest.

Huvitaval kombel on Sakkari võitnud Kontaveiti nüüd viies mängus (üldseis 5:4) ja mitte üheski pole loovutanud üle viie geimi. Ka Anett on kreeklanna vastu saanud paar kindlat võitu, aga üldiselt on olnud tasavägisem. Tennisneti hinnangul ei näidanud Sakkari täna hiilgemängu, aga kuidagi on tal õnnestunud Anetti vastu tihti domineerida. Madrid Open ei ole olnud ka Kontaveidile õnnelik turniir, korra on ta jõudnud seal kolmandasse ringi ja kokkuvõttes saanud kolm võitu ja neli kaotust. Tunduvalt paremini on Eesti esireket mänginud Roomas, kus ta 2017. aastal jõudis veerandfinaali ja 2018 poolfinaali. Rooma turniir algab 10. mail.

Lisame veel, et Sakkari ei kohtu 3. ringis teisena asetatud Naomi Osakaga (Jaapan), keda ta Miamis üllatas, sest jaapanlanna jäi täna alla Karolina Muchovale (Tšehhi) 4:6, 6:3, 1:6.