fbpx
Close

Mark Lajal võitis juunioride 1. kategooria turniiri!

Viiendana asetatud Mark Lajal võitis pühapäeval Ricanys (Tšehhi) ITF-i juunioride 1. kategooria turniiri ja tõuseb maailma noorte edetabelis kindlasti TOP20 sekka.

Viimati oli sarnane edu saatnud Lajalit jaanuris, kui ta võitis 1. kategooria turniri Svjatopetrivskis (Ukraina). Tänases finaalis oli Lajali vastane maailma juunioride 147. reket Luka Mikrut (Horvaatia), keda Eesti noormees võitis 6:4, 6:3.

Veel ei saa kindlalt öelda, millisele kohale täpselt Lajal kerkib, aga see peaks olema umbes 15. koha kandis. Igatahes on Lajal kolmas Eesti noormees, kes pääsenud maailma juunioride edetabelis 20 parema hulka, eelmised olid Jaak Põldma ja Kenneth Raisma. Muidugi võime olla kindlad, et tasemelt oli maailma 20 parema noore seas ka Toomas Leius, kes võitis Wimbledoni noorteturniiri.

Neidude turniiri võitis Ricanys Julia Middendorf (Saksamaa, 12), kes kaks nädalat tagasi sai Stuttgardi WTA turniiri kvalifikatsiooni vabapääsme, alistas seal kaks maailma teise saja mängijat ja kaotas siis põhiturniri avaringis Anett Kontaveidile 2:6, 3:6.

scroll to top