Anett Kontaveit alistas noore sakslanna, aga päris lihtsalt võit ei tulnud

Anett Kontaveit mängis Stuttgardis Lacoste’i uues punavalges kostüümis. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveidil kulus tund ja 11 minutit, et alistada WTA edetabelikohata 18-aastane sakslanna Julia Middendorf 6:2, 6:3.

Võitlust oli siiski rohkem, kui numbrid näitavad. Middendorfil oli kasutada mängu jooksul kaheksa murdepalli, aga Anett päästis need kõik. Võiks öelda, et just sel põhjusel ei läinud mäng liiga põnevaks, samal ajal kasutas Eesti esireket 7st murdepallist 4.

Kontaveit alustas kohe murdega, kuid hakkas esimese seti keskel liiga palju lihtvigu tegema, mitmel puhul põhjustas neid palli ebapuhas tabamine. Hooaja esimene liivaväljaku turniir vajab ehk veidi harjumist, aga küllap sai Anett saviliival piisavalt treenida. Sakslanna oli kaitses üsna visa, seda kiitis Delfi ülekandes ka Eesti tennisekorüfee Toomas Leius: “Kõik pallid toob ära, ei anna lihtsaid punkte.” Tõsi, pigem sellistes olukordades, kus Middendorf kaitsma ei pidanud, tegi ta siiski piisavalt palju vigu ja kokkuvõttes märgiti Anetti kontole 21 ja vastasele 24 lihtviga, kuid üllatavalt võitis sakslanna äralöögid 17:15. Kuid samas tegi Middendorff rohkem sunnitud vigu tänu Anetti teravamale tagajoonemängule.

Kohtumise lõplikuks kaalukeeleks sai teise seti kuues geim. Selles geimis oli Middendorfil oma kaheksast murdepallist kasutada viis, kuid me juba teame, mis sellest sai. Lõpuks loovutas veel noor sakslanna seisul 3:5 oma pallingugeimi 40:0 eduseisust ja mäng sai läbi enne, kui Anett oleks pidanud servima matši võiduks.

“Raske mäng oli,” ütles Kontaveit väljaku intervjuus. “Ma ei teadnud vastasest midagi ja see tegi olukorra pisut keerulisemaks. Olen rahul, kuidas toime tulin. Ma ei mõtle sellele, et pean Stuttgardis kaitsma kahe aasta taguse finaali punkte. Siin on nii tugev koosseis, et ei saa kaugele mõelda. Stuttgart on üks mu lemmikvõistluspaikasid, kuigi pealtvaatajaid praegu ei ole.” Anett lisas, et ta pole varem mänginud ka oma järgmise vastase Sofia Keniniga (USA, 3), aga muidugi ei ole 2020. aasta Australian Openi tšempion talle sedavõrd tundmatu nagu Middendorf.