fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi alustab mängu suurema soosikuna kui kaks aastat tagasi

– Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanüix

2019. aasta veebruari lõpus kohtus Kaia Kanepi viimati kasahhitari Zarina Dijasega Indian Wellsi Challengeril (WTA 125K). Homme kell 11 Istanbulis algava mängu eel ei ole vastase edetabelikoht kahe aastaga oluliselt muutunud, aga Kaia on just tänavu märkimisväärselt kerkinud.

Tõesti, eelmise mängu ajal oli Dijas maailma 96. reket ja nüüd 90., aga Kaia tookord 86. ja nüüd 64. Tennisnet kirjutas 2019. aasta mängule ka eelvaate, kuid see oli suhteliselt põgus. Nii et vaatame pisut uuesti Dijase arengut. Veel 20. sünnipäevaks (2013 oktoober) ei olnud kasahhitar, kes noorpõlves treenis üsna palju Tšehhis, tõusnud TOP150 sekka, kuid ta tegi arenguhüppe aastal 2014, mille lõpetas maailma 34. reketina.

Mida siis saavutas Dijas oma esimesel tippaastal? Alustuseks jõudis läbi kvalifikatsiooni Australian Openi 3. ringi, siis võitis ITF-i 50-tuhandelise turniiri ja jõudis 75-tuhandelisel finaali ning seejärel Wimbledoni 1/8 finaali. Esimese ringi võit Cincinnatis kergitas Dijase TOP50 sekka, aga midagi oli varuks ka sügiseks: US Openi 3. ring ja Osaka turniiri finaal.

Nii head aastat slämmiturniiridel pole Dijasel enam hiljem olnud. 2015 kordas ta Austraalia lahtiste ja Wimbledoni tulemust, kuid USA-s langes välja avaringis ja siis algas ka kasahhitari kukkumine TOP50 seast. Korraks kerkis ta veel esimese poolesaja sekka 2018. aastal, aga ka see hooaeg lõppes mõõnaga, sest muidu polnuks ta ju 2019 veebruaris üsna esisaja lõpus.

Viimase kahe aasta jooksul ongi Dijas jäänud stabiilseks esisaja viimase kolmandiku mängijaks, pole ta langenud suurt madalamale ega ka tõusnud kõrgemale. Alates Kanepi ja Dijase eelmisest kohtumisest kuni tänaseni on kasahhitar kaks korda pääsenud Australian Openi 3. ringi, aga teistel slämmiturniiridel põrunud. Koroonaviiruse pausile läks Dijas maailma 66. reketina, kuid pärast seda on stabiilselt langenud. 2020 augustist kuni aasta lõpuni võitis Dijas WTA tasemel ainult ühe mängu. Tänavu ei ole Dijas võitnud ühtki mängijat, kes oleks Kanepist edetabelis kõrgemal. Parima võidu sai ta Australian Openi 2. ringis Bernarda Pera (USA) üle, kes tol hetkel oli maailma 66. reket. Veteran Venus Williamsi (WTA 79.) võitmine Miamis praegu suurt midagi ei tähenda.

Varasemas eelvaates kirjutasime, et Dijas oskab kavalate löökidega vastast liikuma panna ja see pole Kaia-sugusele mängijale kuigi mugav. Tolle mängu Dijas võitiski ja sellega oli tema ja Kanepi omavaheline seis 2:2. Liivaväljakul peaks Dijas seetõttu olema ohtlikumgi, aga eks kõik taandub ikkagi Kaia ründemängu efektiivsusele. Võib uskuda, et kui Kanepi suudab lihtvigade arvu hoida piisavalt madalal, siis ta ei kaota. Liivaväljakul võitis Dijas 2018. aastal Stuttgardis Kanepit 6:4, 4:6, 6:4, aga nende esimest mängu sel kattel (2010 Roland Garros) ei saa kuigivõrd arvestada, sest Kaia oli siis selgelt parem tennisist ja võitis 6:1, 6:0.

Nii et kõike eelnevat ja mängijate võimeid arvesse võttes peaks Kaia olema soosik, aga mitte suursoosik. Võib-olla oleme liiga kartlikud, sest ennustusportaal Paf pakub Kaiat 70-protsendiliseks favoriidiks võidukoefitsiendiga 1,38. Dijase võidule saab raha tagasi 3,05-kordselt. Juba on teada ka see, et homse mängu võitja kohtub teises ringis Veronika Kudermetovaga (Venemaa, 3), kes sai päris raskelt jagu Bernarda Perast 6:4, 3:6, 7:6.

Mängu algusaeg (kell 11) on kindel, sest tegemist on Istanbuli peaväljaku homse esimese mänguga. Tõsi, viimasel ajal on Lõuna-Euroopas ilm olnud heitlik ja ka esmaspäeval lükkus mänge vihma tõttu edasi. Nagu need tennisesõbrad, kes jälgisid telerist Monte Carlo turniiri, võisid veenduda, pole Vahemere ääres praegu sugugi soojem kui Eestis.

scroll to top